Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Uus köök ...

No nii, ei teagi kust alustada aga võiks öelda alustuseks, et "lõpp hea kõik hea".
Tunnen 110 protsenti, et tehtud sai õige otsus nii suurelt ette võtta. Tulemus lubab mõnuleda kodus, kus kõik hingab ja on naturaalne. Lõpuks eelmiste elanike remondid/ materjalid välja vahetatud ja enam pole põranda all vana mistra jäänuseid...
Lubasin kirjutada köögist. Tellimuse sai lõpuks meilt Wesse. Tarne õigeaegne ja paigaldus võttis täpselt kaks tööpäeva aega. Ahi on veel puudu, aga nii juhtub ikka kui tellid uue mudeli, mida veel juhuslikult Eestis pole, suvine ehk puhkuste aeg kah. Loomulikult loodame ja ootame, et see saaks ikka selle nädala jooksul paika. Kõik, mis paika sai, rõõmustab meid siiralt. Vana maja puhul pead arvestama kõveratest seintest tulenevate viperustega ning noore Eesti firma puhul mõne pisiasja möödalaskmisega. Lõpuks saame nendest asjadest aru ainult meie ise. Ootamatus oli seotud sahtli suurusega, mis jäi eelmistest 0.6cm lühemaks ja seetõttu vajas nugade-kahvlite sahtlisisu väljavahetamist. Mööblifurnituur pole just kõige sõbralikum koht erakliendile, kuid õnneks esimene sisu sobis ja sinna rohkem asja polnudki, teravate nugade super sahtlihoidik tuli hoopiski Tartu Kaubamajast ning on tõesti super.

Valgust on kogu meie suures elutoas nüüd rohkelt. Päevavalgust tuli oluliselt juurde, kuna külmkapp ning ahi ei ole enam akna kõrval.  Töötasapinda lisandus samuti. Sahtleid jäi vähemaks, seega ei saa ka enam sodi koguda ;) Mitte et ma just suur sodikoguja oleks, aga sahtlid kohe tõmbavad igasugust pudi külge ja seega võimalusel ma neid lihtsalt oma elamises väldin. Kõikide asjade käe järgi seadmine võtab kindlasti veel mõne nädala aega, kuid enamus asju leidis oma koha hõlpsalt.

Kardinad on tavaliselt rohkem naiste asi ja samas paras peavalu. Olen erinevatel eluetappidel soetanud nö spetsiaalseid kardinaid päris mitu korda ehk et spets kangas, spets tellimus ja nö käsitöö. Peavad kaua vastu on kergesti hooldatavad, saad täpselt selle mis tellisid ja üldiselt on rahulolu tagatud. Seekord kohe vaevas, et ei saa enne tellida kui kõik muud asjad on paigas. Õnneks avastasin Kodusalong kaupluse, kus ka huvitav valik nö valmiskardinaid. Vastupidiselt eelmise poe mitte kliendisõbralikult suhtlemisele jäi seal müüja meie arutelusid kuulama ning lõpuks pakkus siiralt "võtke kaasa ja proovige ära ... tulge tagasi ja võtke siis need, mis rohkem sobivad". Ausalt öeldes nii tegimegi ja tõesti - esimene valik ei sobinud, kuid teine osutus ideaalseks. Üle hulga aja on meil siis  naturaalvalged kardinad.

Üleüldiselt kogu protsessist - nii remondist kui köögist. Kõikidele firmadele soovitus - öelge kliendile, et lõpetate reedel aga lõpetage hoopis kolmapäeval ehk 2 päeva varem... Nii on klient rõõmsam.

Eriline tähelepanek Eesti oma toodangut ehk Eesti asja ajajatele - pakkuge erinevaid võimalusi rohkem ja julgemalt. A la kui tahate seda, siis maksab nii palju ja saab küll, mitte nii nagu enamusel juhtudel "see on erilahendus ja väga kallis". Isegi remonttöödega  võiks öelda kliendile, et x summa tuleks juurde maksta, siis teeksid mehed ületööd ja lõpetaksid varem... Kui keegi võtab juba ette suht palju asju korraga, siis ilmselt enamus arvestab muidugi nii aja kui ka raha "ülekuluga", kuid samas tahab saada väga head asja. 

Lõplik kvaliteet selgub muidugi nö tarvitamise käigus. Kuna me oleme suht suured kokkajad ning naudime kodus tegutsemist sh ka kodukontoris töötamist, siis on meie jaoks äärmiselt oluline, et tunneme end mõnusalt, asjad on käepäraselt ja praktiliselt paigas ning nii naturaalsed kui võimalik (ja mõistlik).

Hetkel nüüd kaalume ja mõtleme mida panna seinale pliidi taha, kui pikalt ja kui värvilist:) Kuna meie seina sh köögiseina tagumine värvi osa on super hästi õnnestunud, siis ei taha seda väga vähendada. Klaas on alati kõige turvalisem valik ja ka eelmise köögi tagaseinas oli meil matt klaas. Samas võiks ka pisut põnevust tuua. Näiteks taas on "moes" keraamilised plaadid. Olete vaadanud Metro sarja plaate? Nostalgiline ja tegelikult on seal olemas plaadid, mis praktiliselt meie seina värvi. Mõtlemise ja kaalumise koht. Küll ühel hetkel see õige lahendus plahvatab. Praegu sobib kraanikausi kohalt väljalõigatud tasapinna tükk kenasti pliidi taha seina kaitsma. Ilmselt on nii et kui augusti lõpupoolel saabub ka diivan, siis loksub paika nii köögi tagasein kui ka tulevikukardinate mõte. Hetkel naudime valgust ja avarust ning seda, et on veel midagi paika vaja loksutada.

ps ka õiged lambipirnid pole veel kohal ... ehk et suvised tarned ikka veavad veidi alt
Eelmine
Proovisõidud uute autodega
Järgmine
Mida arvestada uue auto valikul

Lisa kommentaar

Email again: