Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Tuleviku ennustamine  - perspektiiv tervishoius

No nii, riigikogu valimised on varsti finišis. Natuke veel "üle elada" neid lõputuid reklaame ning arutelusid. Eriti  tüütavad need a la "oled vales erakonnas" temaatikad. Püüaks korraks hoopis ennustada?
Need kes ei kandideeri, arutavad keda valitakse. Sageli arutatakse, et  valida tuleb  INIMEST, aga päriselt?  Tõsi, kui erakond on nö sobiv, siis kindlasti leitakse mõni sobiv inimene. Kui aga erakond ei sobiv, siis ei valita ka täiesti õiget inimest. Isegi siis kui seda tüüpi tuntakse-teatakse läbi ja lõhki. 

Tartu on eriline (ülikoolide)linn. Põhimõtteliselt ollaks siin juba pikki aastaid reformarite valitsemisega suht rahul.  Ebamaiselt rahulik on Tartu  ülikonnalinnana. Ei mingit erilist mässumeelsust ega eristumist.

Ülikoolidest esimest korda kandideerivad inimesed  loodavad saada pigem rohkem hääli kui nad saavad.  Mõni inimene hääletatakse meie linnast justkui seetõttu riigikokku, et siis ta läheb "lõpuks ometi ära". Kõlab naljakalt? Jah. Aga mõni politoloogiat õppiv tudeng võiks sellist statistikat teha. Igasugune erakondade lubaduste hekseldamine on suht mõttetu tegevus. Võtame või tervishoiu. MInu mälu järgi pole viimastel aastatel keegi välja tulnud millegi originaalsega. Lubatakse peamiselt ikka kiiremini ehk lühema järjekorraga arsti juurde.  Mõni valimisprogramm on nii üles puhutud, et on kaugelt pilku peale visateski selge, et a la Šveits suudakse ehk selle ellu viia aga mitte Eesti.

Kui valitaks inimesi nende tausta ja teadmiste tõttu ning see töötaks,  siis saaks ilmselt Kuido Nõmm riigikokku. Samas on küsimus kas Vabaerakond üldse valimiskünnise ületab. Üles jääb ka küsimus -  kas Kuido Nõmmest on rohkem kasu riigikogus või kliinikumis?
Teoreetiliselt võiks valituks osutada Urmas Siigur. Samas pole teda kohalikus pildis väga Tartu reformi kandidaadina promotud.  Kui vaadata tagasi dr Kööbi siirdumisele riigikokku, siis võiks aga arvata, et sanšid on olemas. 

SA PERHis Arstide Liidu poolt korraldatud valimisdebatis osales erinevaid tervishoiu inimesi, kelle suust kostis mõistlikke mõtteid. Kui tervishoius muudatust tahta, siis peaks riigikokku valima neid inimesi ROHKEM, kes tegelikult - sisuliselt tervishoiust midagi teavad/kogemust omavad. Sõltumata erakonnast. Kui need inimesed lihtsalt riigikogus kõik kokku saavad, siis saavad nad panna pead kokku ja teha nii, et asjad muutuvad. Kui neil aga kellegiga kokku saada pole... siis läheb raskeks.

Seega teeks nii, et Tartus ehk meditsiinilinnas valiks neid kes tervishoiust midagi teavad?

ps sh kandidaat 1160
Eelmine
Tööl tagasi ...
Järgmine
Pool aastat uut elu ehk kuidas päriselt läheb vol 1

Lisa kommentaar

Email again: