Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Suvi Eestis ehk kuidas kuum üle elada

Suvi - on ju seekord lihtsalt super.  On kuum, vesi on soe (no mitte alati Põhja Eestis), inimesed on rõõmsad, üritusi on palju, toitlustajad, vee pudelisse villijad töötavad täistuuridel. Tõsi kuumalaine võiks nüüd nädala jooksul tõesti otsa saada...
Tegelikult ei saa minagi otseselt kurta, kui siis ainult selle üle, et ujuma ei saa :( Käisime sel suvel nii Narva Jõesuus, Narvas, Haapsalus, Dirhamis, Võrus, Suure Muna kohvikus,  Iklas  ja  Pärnus muidugi ka.  Kõikjal oli super mõnus. Kohvikuid on palju. Mere ääres puhub mõnus tuuleke ( kuigi sel nädalal vist on liiga kuum ka selleks...) Kui aus olla, siis on autos super lihtne temperatuuri parajaks timmida. Kindlasti lihtsam ja vb isegi ökonoomsem kui seda kodus  terve korteriga teha ;) 

Tegelikult käisime ka Tallinnas, et endale uus kodumasin soetada.  Juba aastaid arutas mu abikaasa õhupuhasti ostmise üle. Mul on vahel ka mõned päris blondiini hetked ja nii ma kogu aeg sõdisin vastu a la "ega see minu olukorda paremaks ei tee ja niikuinii on see vaid reklaamitrikk ja ei aita jne." Lõpuks tuli müügile Dysoni uus mudel - õhupuhasti ventilaator ehk 2 ühes! Olin endiselt skeptiline, kuigi Ameerika ja Euroopa arvustused olid suht laes. Mis teha kui mõne asja osas "oma silm on kuningas"  ja pealegi tahtsin ma veenduda kui suur ta ikka tegelikult on ja kui palju müra see päriselt teeb ja kas filtrit peab tõesti vaid aastas korra vahetama ja kas neid on ikka saada ... Nii me sõitsime Tallinna testima. Tagasi tulime viimase eksemplariga kõige uuemast õhupuhastidt- ventilaatorist.

Nüüd on seis selline, et oleme testinud juba kaks nädalat ja väga rahul. Eks kuum ilm aitab muidugi kaasa, sest ventilaatorita seisaks soe õhk ilmselt stabiilselt toas ning seda saaks juba noaga lõigata. AGA - silmad ei ole enam "purused" ja punased, öösel on hingata kerge (minu hingamisvõimekuse juures eriti oluline!), õhusaaste näidik oli alguses ikka nö punases, praeguseks on enamus aega õhk "korras".

Vidina mugavusest veel - kuna sellel pole tiivikuid, siis on õhuvool ühtlasem, seade on juhitav puldiga, seega mugav käsitleda. Õhuvoolu tugevust saab reguleerida 1st 10ni. Öösel on täitsa paras vaikse 2 või 3 juures. Päeval a la 30 kraadiga on  ka 7  ok. Pöörlemisraadiust saab muuta või üldse seisma panna ehk sõltub kas soovid nö tuulutada õhku ringi kogu toas või lihtsalt näiteks öösel voodi suunas.

Kaal umbes 3,3 kilo, seega oleme hetkel liigutanud masina ööseks magamistuppa ning päevaks elutuppa. Vot nii on lood.

ps Tartu Cinamoni uus suur saal on muideks super külm, kui on vaja päriselt maha jahtuda siis vaadake üks kahe tunnine film 
Eelmine
Puhkuse toimetused
Järgmine
Pollyanna ehk kuidas kõigest rõõmu tunda

Lisa kommentaar

Email again: