Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Puhkuse toimetused

Kuna iga nädal tuleb korraks haiglast läbi hüpata (loe kontrollis käia ning kolmandat kopsu vahetada), siis tuleb liikumist vastavalt sättida. Ei torud ega kontrollkäigud pole meil takistanud elada puhkuseelu ning nautida suvemelu.
Käisime A-HA kontserdil ja jäime väga rahule. Oleme nautinud kino jahedust ja loomulikult oleme ka kodus toimetanud. Pole ju miskit paremat kui teha allahindluselt sisseoste ning asju kodus ümber planeerida.

Nii näiteks olime jõudnud veendumusele, et Eestis pole võimalik leida normaalset kummutit. Tellida ei tahtnud, vaid lootsime valmistoodangule. Mõne normaalse kummuti leidsime ka, mis olid siiski liiga väikesed ja mõtteteult kalllid - 4 sahtli eest 1000 eurot pole ju kuidagi mõistlik. Loomulikult lõppes asi sellega, et kui kõik Eesti poed olid läbi vaadatud, siis leidsime Jyskist täitsa sobiva. Õnneks oli meil külas veel sugulasi, kellele kummuti kokkupanek meenutas legoga mängimist ja seega on mul nüüd uus kummut magamistoas. Muidugi tähendab see, et tõstan veel nädalake riideid ja asju ringi enne kui kõik endale päris õige koha leiab aga see mulle meeldib.

Kuna planeeritud reisile minek jäi ära, siis otsustasime nautida Eestis kõike seda mida muidu oleksime nautinud mujal. Reisi juurde ju kuulub väljas söömine, pealegi jääd siis kodus rohkem õhku alles :)  See aasta on  pisut teistsugune, kuna meil üks lastest tutvust toitlustusäri ja teenindusega, seega sai mõnigi söögikoht Tartus,  meie poolt ümber hinnatud.  Aga kuhu oleme siis jõudnud ja mida soovitame ....Dirhami kalakohvikusse polnud me siiani jõudnud. Nüüd kinnitan, et nii teenindus kui toit olid lihtsalt võrratud. Tallinnas Kotzebue saia ostame kindlasti edaspidigi.  Suure Muna kohviku toidud olid head aga ilm ilmselt liiga palav nende nautimiseks ehk ohhoo elamus jäi ära. Tartu Ralf kohviku salatid ja wrapid on kindlasti vähemalt Lõuna Eesti kui mitte kogu Eesti parimad. Uskumatult tore pubi leidus Narva Jõesuu Noorus spa's, Hedon hotelli terassirestos taimetoidu burger oli suur aga liiga hea, et järgi jätta. Supelsakste kohviku Napoleon on kindlalt Eesti parim. Ootamatu avastus oli aga siinsamas Lõunakeskuse Waksalis, kus pakutav suitsupeedi burger on kindlalt proovimist väärt. Oko kõige kallim pitsa, sest sisaldab ohtralt trühvlit, viib keele alla. Kõikjal uueks hitiks saanud bataadi friikad on kindlalt kõige paremad  Tartu Trikster Tihases.

Plaan on kindlasti veel sattuda üle hulga aja Põhjakasse ning anda nö uus võimalus mõnele Tallinna söögikohale. Ühtlasi olevat Lydia hotellis lumepalli supp menüüsse pandud, mida tasuks pruuvida. Kui snäkki soovid, siis sea sammud Emajõe kaldale - Väikeses vines pakutakse parimaid snäkisaiu koos juustu, oliivide ja singiga, rääkimata mõnusast seltskonnat ja heast veinivalikust :).

Kui tead mõnda super söögikohta, kus lihtsalt peab ära käima, siis anna mulle teada, meil on jäänud veel puhkust, mida ära kasutada.
Eelmine
Ma armastan armastada
Järgmine
Suvi Eestis ehk kuidas kuum üle elada

Lisa kommentaar

Email again: