Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Mina patsiendina

Absoluutselt iga kord kui ma pean minema kasvõi rutiinsesse tervise- kontrolli, siis tõuseb mul vererõhk. Niimoodi juba aastast 2006, kus ma esimest korda sain teada, et olen teistsugune ehk harvikhaigusega inimene. Kuidas teil? Kas "valge kitli" nägemine toob kiirenenud pulsi?
Võtan asju mõistusega. Püüan endale sisendada, et iga jumala kord ei pea olema mul midagi viga või midagi valesti. Tean mingeid "nippe" kuidas oma väikest ärevust maandada aga päriselt, 100% ei tööta miski. Ikka on mul seletamatu ärevustunne. Tõsi, mitte nii hull kui käisin kaks sügist haigla vahet (enne siirdamist) lootuses, et õhk-rind (pneumothorax) on lahenenud, aga ei olnud.

Praegu võiks öelda, et kõik on tuttav, inimesed on pigem rõõmsad mind nähes, mu enesetunne pole nö keskmisest halvem jne aga ikka on selline tunne, et ma ei taha minna arsti juurde tervist kontrollima.

Ma ei tea kuidas teile mõjub kui vaatate must valgel oma tervisenäitajate numbreid terviseportaalist? Numbrite liikumist üles ja alla on tegelikult keeruline vaadata. Isegi kui sa tead, et sa jääd vanemaks ning niikuinii lähebki osa tervisest kehvemaks. Pealgi on naistel alati mingid "probleemid", eks ole? Alguses on n puberteet ja hakkavad päevad, siis on rasedus ja sellega kaasnev, siis on natuke rahu ja hakkab menopaus. Püüdke selle kõigega hakkama saada kui samal ajal tuleb võtta ravimeid, mis põhjustavad näiteks keha termoregulatsiooni häireid. Pange sinna juurde neerude kehv funktsioneerimine ning menopausist tingitud vedeliku peetus - saate kah huvitava kombinatsiooni. Vahel on päris naljakas, vahel mitte.

Igal juhul olen harvikhaigusega patsient, kellel on olnud õnn saada uued kopsud. Inimene, kes suudab hoida elu tasakaalus ning teha ka siirdatud inimesena rohkem kui temalt oodatakse. Vahel unustavad isegi mu lähedased, et mul on erivajadused :) Mis on ju tore, sest ma ei taha et nad kogu aeg mind "passiks" ja muretseksid. 

Üks on kindel ma vajan endiselt rohkem und kui normaalsed inimesed ja hetkel ma seda ei saa, seega ma võin olla vahest ka "crumpy".  Ma vajan rohkem kallistusi, sest ma ei saa neid viiruste perioodil väga palju. Isegi mu nohused lapsed ei saa tulla mulle külla, vaid peavad terved olema. Seega  peab mu kallis abikaasa olema kogu aeg terve ja kallistamisvalmis.
Aitäh Sulle selle eest, et Sa seda teed!

Kõik, kes on harvikhaigustega inimeste lähedased - me saame hakkama AGA me vajame julgustust ja kallistusi, miljoneid :) Kallistan Teid kõiki vastu ka.

ps ja käige ikka arsti juures kui on vaja minna kontrolli! Tegin südame kõvaks ja panin end taas nahaarsti järjekorda (aegu ju pole),  sõeluuringule lähen ka ja silmaarsti aega otsin veel...

Eelmine
Kõned vabariigi aastapäeval
Järgmine
Kuues aasta läheb

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 1

Aime Jõgi Väga ilus jutt. Tõsine ja hell. Aitäh! Feb 29, 2024