Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Ma armastan valimisi

Ausalt kohe. See toob inimestes alati välja selle kõige parema ja ilusama :), onju nii? Ja kõik kohe tahavad sel ajal olla eriliselt head ja tublid. Lubadustega maalitakse meile pilt, mida saavad lubada endale rikkad riigid ja millel pole reaalsusega miskit pistmist või siis lubatakse teha neid asju mida peab seaduse järgi niikuinii tegema
Ma ei teanud mitmendat korda ma kandideerin. Vaatasin järele. Teate, et on täitsa selline koht netis olemas www.valimised.ee Kui tahad teha kandidaadi otsingut, siis ka see on võimalik. Minu kandideerimised leiad näiteks http://vvk.ee/arhiiv/kandidaadi-otsing/?otsi_ajaloost=Anneli%20Kannus

Selgub, et kandideerisin esimest korda KOV valimistel 1996 aastal. Ei kuulunud siis veel ühegi partei ridadesse aga Mõõdukad kutsusid. Nad otsisid juba siis naiskandidaate. Oli tore ja lihtsalt olin nimekirjas. Sain 9 häält.

Teisel korral olin päriselt paadis ehk 2002 ResPublicas, sain 108 häält ja volikokku! Edasi KOV valimised ka 2005 ja 2009, kus ise südamega asja juures ei olnud ning häältesaak vähenes. Samuti olen osalenud 3 korda riigikogu valimistel -  2003 - 311 häält, 2011 - 274 häält ja 2015 -  195 häält.

Mida sellest järeldada? Näiteks, et olin kõige populaarsem aastatel 2002  -2003?   Või, et mul on paarsada fänni? Või et kuna saan riigikogu valimistel rohkem hääli kui kohalikel, siis  et olen pigem Eesti mastaapi ideedega mitte kohalik poliitik. Järeldusi võib teha just selliseid nagu sulle endale parasjagu klapib.

Igal juhul on nö poliitikaga, kord rohkem, kord vähem tegeledes, tulnud mul kokku puutuda paljude avaliku elu tegelastega, suhelda tänaste poliitikute ning täiesti võõrastega. Olen saanud palju kogemusi vaidlustes, aruteludes, esinemistes ja kuna olen selline totter inimene, kes omab ka oma arvamust, siis võiks küll öelda, et poliitikapisik on mul veres, vaim valmis erinevate teemade lahkamiseks ja avalikult info jagamiseks.

Olen sel korral aktiivsest kampaaniast eemal, kuna vaid aasta uues töökohas tegutsemine võtab ikka veel kaugelt rohkem kui 100%. Seekord loodan, et uued ehk noored valijad suudavad muuta ka reaalset poliitikamaastikku.

Kõigile kandideerijatele edu

ps. mida erakondadest ja poliitikast arvan või miks ikkagi kandideerin - loe minu varasemast blogipostituses "Kohalikud valimised - kandidaat nr 254"
Eelmine
Eesti "kummalised" väikefirmad
Järgmine
UUS AUTO

Lisa kommentaar

Email again: