Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

UUS AUTO

Olen nüüd 2018 Opel Astra+ omanik. No tegelikult muidugi pole omanik, liisingut pakkuv pank on ilmselgelt omanik ja mul on auväärne tiitel "vastutav kasutaja".
Sõltumata sellest, kes seda sõidukit omab, sõidan sellega põhiliselt mina.  Auto on uhiuue mudeli värviga, milleks on ametlikult tumepunane. Reaalselt tähendab see, et hallil ja pimedal ajal sõidan ploomiga ja päikeses kirsiga. Värv on igatahes tore, eriti vahelduseks pidevale mustale, valgele, hallile ja kuldsele, mida meie teedel liigub kohutavalt palju. Teadjamad väidavad lisaks, et punane satub ka kõige harvem liiklusõnnetustesse.

Hetkel pole saanud autoga veel linnast välja ning kuna automaatkäigukast nõuab vähemalt 4 paagitäie kütuse kulutamist, enne kui auto on "sisse sõidetud", siis kütusekulu on hetkel suurem kui minu vana autoga ja esimesel korral tundus ikka imelik bensiini tankida aga see kõik polegi hetkel tähtis.

Igal juhul on tegemist minu esimese automaatkäigukastiga ja harjumine toimus ootamatult kiirelt. Vastupidiselt levinud arvamusele ei olnud raske sidurijala paigale jätmine, vaid hoopiski soov peale tagurdamist käigukang ette lükata. Õnneks paneb see auto parkimisasendisse ja seega taipasin ruttu et nüüd tuleb hoopiski tagurdamise järel käigukang taha lükata :) Vaheteavahel mõnel ristmikul kipub ikka käsi käigukangi peale kuid tõmbab ka kohe tagasi.

Kõige edevamad on muidugi selle auto tuled, pimeda ja maanteel on tõega lust sõita. Kibelen väga juba esimest Tallinna otsa tegema. Kuna sõitsin 7 aastat 2006 aastast pärit autoga, siis vihmasensorid, iselülituvad LED tuled, ees - ja taga andurid, elektriliselt kokkulapitavad küljepeeglid, hands free  - kõik on minu jaoks täiega uued. Akustika on muide super, vanas autos "käed vabad" lihtsalt telefoniga rääkides oli müra suur ja ise pidid suht karjuma. Hetkel kuulevad ka need, kes tavaliselt halvasti kuulevad.

Arvestades, et ma suuri ega raskeid  asju ei tõsta-tassi, siis on kõrgem pakikas positiivne. Hele sisu sobib sellele mudelile suuuuuuurepäraselt. Ainuke üllatus oligi see, et auto tundub suur. Suurem kui ma ette kujutasin ning ka tagaistujad on selle üle juba imestust avaldanud.

Võimsust on minu jaoks piisavalt, et mitte öelda - auto on piisavalt ergas. Lisavidinaid, et tunneks ennast sõitmisel "nagu vanaemaga" (müügimehe väljend) pole samuti liiast. Ja ekraan, mis sinuga suhtleb on tegelikult  päris lõbus. Unistav autojuht saab liikluses toimuva kohta ikka kohe teadaandeid. Auto suudab kohati isegi paremini häälkäsklusi  tuvastada kui telefon.

Nii mõnigi asi, mida mina hetkel naudin, on uute autode omanikele juba ammugi norm. Mulle on nii mõnigi tänapäevane mugavusvidin uus ja tore sh esiistmete soojendusega kaasa tulnud roolisoojendus.

Uus auto on uus auto. Eks annan teada kuidas edasi kulgeb, kuid kinnitan teile - algus on paljutõotav.
Eelmine
Ma armastan valimisi
Järgmine
Logelmise oskus?

Lisa kommentaar

Email again: