Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Lõpetamistest ja eeskujudest

Väga palju inimesi lõpetab juunikuus midagi. Lasteaia, algkooli, põhikooli, gümnaasiumi, kutsekooli, kõrgkooli. Kõigil on ootused ja suured lootused. Kui peod peetud k.a. jaanipäev, siis algab kõrgkoolides uus ralli. Uued lootused ja sebimine terveks suveks.
Teine osa valmistub puhkuseks. Osa inimestet annavad teada, et nad puhkavad ainult välismaal, kuna seal ei tülitata neid tööasjadega. Osa ütleb pisut ehk ausamalt, et ei suuda end töömõtetest ja - meilidest välja lülitada muidu, kui vaid välismaal viibides. Osa viibib Eestis ja teeb jätkuvalt natuke tööd ning natuke puhkab.

Igal aastal antakse nõu kuidas inimesed siiski peaksid puhkama kasvõi vaid kaks nädalat aga nii, et üldse päristööd ehk seda mille eest palka saadakse, ei tee.

Tänases lehes lugesin kuidas meie president pole üldse puhanud (juba pikki aastaid!) ning kuidas ülikoolidesse on suurem tung kui varem. Ülikoolidesse tungi  tõusu seostati muuseas võimalusega oma gümnaasiumi eksamitulemusi vastuvõtukatsetel ja - eksamitel parandada. Jabur!

Minu jaoks olulisim sõnum on hoopiski see, et me alahindame eeskuju mõju.

President peab olema eeskujuks rahvale ja võtma vähemalt kaks nädalat puhkus, mitte puhkusekopensatsiooni. Isegi Ameerika president puhkab. Ülikoolid ei pea kehtestama vastuvõtukatseid ning seadma kahtluse alla gümnaasiumite lõpueksamite tulemusi, vaid aksepteerima neid. Või siis võitlema selle nimel, et neid suht mõtteituid lõpueksameid ei eksisteerikski. Gümnaasiumiõpe on vabatahtlik ja nüüd  me loome eeskuju kus  gümnaasiumis kolme aasta jagu tagasisidestatud ja analüüsitud tulemused tegelikkuses ei loe?

Eeskuju kaudu õpetatakse ja kasvatatakse nii lapsi kui täiskasvanuid kolm korda rohkem kui ükskõik millise teise meetodiga. Ei usu? Proovige järele.

Ilusat suve ja kui Teil veel pole, siis eeskujude leidmist!
Eelmine
Pagulastest
Järgmine
Powerit oli aga point?

Lisa kommentaar

Email again: