Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Karta või mitte ...

Ebausk on midagi säärast mida ei saa alati mõistlikult seletada. Samas ebausk, mis kellelegi kahju ei põhjusta, võib ju igal ühel olla? Usun, et väga paljud inimesed siiski korraks ehmuvad või mõtlevad kui must kass üle tee kõnnib, eriti siis kui sulle põue pugemise suunas, või mitte?
Millesse Sa usud? 

Mina olen alati olnud Kuu-uskuja. Lähtuvalt oma tähemärgist usun ma, et Kuu mõjutab mind olulisel määral. Külvikalendriski mõeldakse millise kuu ajal mida külvata või lõigata, juukselõikusest rääkimata. 

Selgeltnägijate tuleproove ma küll ei vaata. Teist reaalsust või paralleelmaailma võin filme vaadates sukelduda, kuid oma pead ma nendega ei vaeva :) Ometi on minugi elus olnud aegu kus ma olen vähem uskunud ning pigem ignoreerinud märke enda ümber. Ja aegu, kus uskumust on rohkem.

Suheldes inimestega, kellel on hetkel selja taga rasked operatsioonid või keerulised diagnoosid, näed muret rohkem kui julgust rõõmustada. Rõõmustada kasvõi ainult tänase päeva üle. Kardetakse väga öelda, et "mul läheb hästi", tõdetakse et "mine tea". See on umbes selline uskumus, et a la kuna eelmisel suvel oli ilus suvi, siis sel aastal tuleb kindlasti halb ... Pole ratsionaalset seletust tundele et "ma ei taha ära sõnada". Ometi mõned ütlevad välja ja teised mitte ning ühtki uurimust reaalselt pole, mis ütleks kummal grupil on õigus.

Mina ütlesin ja mõtlesin täiesti siiralt kui 2018 aasta suve alguses siirdamisnimekirja siirdusin, et kõigepealt tuleb korralikult välja puhata, jõudu koguda ning seejärel on ideaane aeg sügisel kopsusiirdamisele minna. Uskusin, ütlesin ja nii läks. Taastumisperioodis panin oluliselt enam tähele märke ja nägemisi, mida varasemalt ei märganud. Sõnadel on jõud. Kui sa midagi soovid, siis on väga oluline kuidas sinu soov on sõnastatud ja välja öeldud. Kui kahtled, siis sa pigem oma soovi täitumist ei näe või kui sa vaid proovid aga konkreetselt ei ütle, siis jäädki proovima.

Koputa rahulikult lauale või sülita kolm korda üle õla või keera kannal ringi päripäeva  - kui see sind aitab ja sa sellesse usud! Mina näiteks ei taha teha ühtki erilist protseduuri täiskuu ajal. Kui ikka on väga häda, siis tuleb teha aga kui on vähegi valida, siis ma seda ei tee. Ja kui tervishoiusüsteem enamuses selle üle naerab, siis tuleb meeles pidada - alati sõltub tulemus patsiendist ja kui patsient  on ette rahutu, siis on ka tulemus kehvem. Lubades patsiendil uskuda seda mis teda enda meelest aitab, meditsiiniteaduse kõrval, saame koostöös parema tulemuse igal juhul.

Kui te ei usu kogu seda voodoo juttu, siis mõelge kuidas kuu mõjutab maailmamere tõusu ja mõõna ning öelda mulle nüüd veendunult, et Kuu ei mõjuta midagi ja kedagi?
Eelmine
Lammas all paremal nurgas ... ehk patsient haiglas 
Järgmine
 10 kuud ravim-immuunpuudulikkusega

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 1

tiiu teder Väga õige jutt,edu....... Jun 24, 2019