Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Inimene, mida Sa ise enda heaks teed?

Inimene tervis on tema enda kätes päris suures ulatuses. Eesti inimese eluiga tõuseb, kuid sellest paarkümmend viimast aastat elatakse liialt haigena. Süüdi on nii stress, kuid ka meie ise. Ülekaal, ebatervislikud harjumused, vähene füüsiline liikumine on nagu kolme jalaga taburett - kõigub ja kõigutab meist igaüht.
Me kõik teame väga hästi, et kõige pikem maa on diivanilt välisukseni. Välisuksest välja astudes on kõige suurem ja raskem samm tehtud. Lihtsalt õues regulaarne jalutamine alanda sinu vererõhku, parandab üldist enesetunnet, vähendab stressi ja võib isegi vähendada halba kolesterooli Sinu veres. Lisame siia juurde veel regulaarse d vitamiini, vähemalt talveprioodil, roheliste juurviljade ja puuviljade söömise ning Sinu keha tänab sind.

Me keegi ei taha rääkida sellest, et tervishoiusüsteem on ülekoormatud, sest kõik inimesed ootavad et "arst või tablett teeb mind terveks", unustades kui palju on meie endi teha. Poliitikud seda ei ütle, sest muidu ei valita neid tagasi. Õed sellest räägivad aga mitte piisavalt palju, sest aega pole. Me oleme õppinud olema abitud ja nõudma abi, sageli ise vastu andmata või ise pingutamata.

Mis oleks kui iga tegevus tervishoius oleks vastastikune? Kui patsient on saanud diagnoosi ja vajalikud ravimid, siis sõlmime ka kokkuleppe mida patsient peab omalt poolt tegema, et tervis tuleks?
Eelmine
Ennetada on odavam
Järgmine
Poliitilikud "võistlevad" ...

Lisa kommentaar

Email again: