Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Heade mõtete linna head inimesed

No nii, kus on tegemist, sinna tuleb juurde. Täna siis muud juttu peale palgatöö... Olen nimelt oma pere ajanud kergelt hulluks rääkides remondijutte juba pea kaks aastat. Ja mis on selle juures head - nüüd on pere lõpuks selleks valmis. Ja raha oli ka aega koguda :) Seega - minu kevadise elu teine pool ehk remondist.
Minuga kipub ikka nii olema, et kui on hästi palju teha, siis tuleb tavaliselt su ellu veel midagi, millega seoses on hästi palju teha. Nii on ka meie remondiga. Kuna kavas oli suuremahuline ettevõtmine ja selle käigus ka köögi vahetus, siis alustasime köögist. Ausalt öeldes alustasin sellega juba jaanuaris. Ikka sõprade soovitusel sammusime esimesse firmasse. Teenindus oli hea, lahendused standardsed ja tekkis esimene kõhklus - kas see mitte pole liiga mitte meielik (hea lause, eks ole?).  Joonised said valmis ja hind oli suht ok.  Lahendus oli sama, mis meil hetkel aga köök oleks saanud lihtsalt värskem.  Jäime mõttesse, sest kui sealt firmast telliksime erilahenduse, siis meie rahakott nutab ..., seega võtsime mõtlemisaega.

Kripeldas edasi ja seega sai räägitud järgmise sõbraga, kes erinevatel aegadel, erinevatesse kohtadesse on ühest ja samast kohast kolm köögilahendust tellinud. Ehk järgmise firma soovitus. Algus oli paljutõotav. Kohe tehti täiesti uus lahendus ja tempeldati meie olemasolev "kohutavaks"... kuigi olen täiega seda kööki nautinud juba viimased 11 aastat (12 käib) aga olgu - avatud meelega jäin esimest joonist ootama. Ja kui see tuli, siis see kohe üldse ei meeldinud. Oli lihtsalt kole (versus kohutav). Käisin, rääkisin, arutasime ja joonis sai pisut parem, vaid üks jama. Kunstniku pilguga tegija paigutas pliitiplaadi sahtliboxi peale (meil oli plaanis pilt ja ahi eraldi paigutada) ja kinnitas, et see on "parim lahendus". No ei ole  - sahtlibox on kõige kasutavam mööbliese köögis üldse, tavaliselt on ülemises sahtlis söögiriistad jms ning sa vajad selle avamist söögitegemise ajal korduvalt. Seletasin, et ka hetkel on meie pliidiplaat nõudeka kohal ja kõik on super, et ehk saaks pliidiplaati nihutada ikka 45 cm mujale. Kunstnikuhing soovitas meil "minna lasta sellel tobedal mõttel", sest nii oleks lihtsal KOLE. Mõtlesime mis me mõtlesime ja võitis meie praktiline meel. Seadsime sammud või õigemini kirjutasin FB  messengeris järgmisele firmale.

Firma vastas kiirelt ja meilivahetus algas. Praktiliselt e-kirja teel sai köögijoonise paika, seejärel ruttas üks omanikke materjalidega kohele, et joonisele viimane lihv anda ning esimene pakkumine koostada. Täna võin etteruttavalt öelda, et kolmanda juurde jäime pidama ning kui köök valminud, siis sellest kindlasti pikemalt.

Kuna kogu suve remondile raisata pole meie kliimas mõistlik, siis uurisin järgmiselt sõbralt "ega sul mõnda remondifirmat pole ringkonnas, kes võtaks ühe väikese ja vastiku töö ette". Miks vastiku? Sest enamus firmasid teeks hea meelega suuri objekte, kus võimalik kasum suurem ja nikerdamist vähem. Uurisin ka, et kui ei saa kohe, siis ehk septembris. Üllatus - tegevjuht helistas kohe, vaatas objekti paari päeva jooksul üle, saatis sobiva pakkumise ning lubas kahe nädala pärast alustada.

Kuna plaanis on meie köök-toa ja koridori põranda vahetamine ning koridor on suur ja lai ning kulgeb piki kogu korterit, siis oli vaja välja kolida. Ehk järgmine väljakutse -  rendipind järgmiseks kuuks ajaks. Blondiin (st mina) arvas, et juunikuus lahkuvad tudengid Tartust ja midagi ikka leiab. No nii lihtne see polnud, kuid - RÄÄGI INIMESTEGA, PALU JA SULLE ANTAKSE. Kõlab küll pisut ehk piibellikult, kuid just nii see läks. Järjekordse hea tuttavaga oma murest kõneldes, sain lingi, saatsin maaklerile sõnumi, paar telefonikõnet, üks kohtumine ja järgmisel päeval sain võtme. Kolme päevaga oli korterist 2/3 kokku pakitud ülejäänud 1/3 pinnale ning ise kolitud üürikasse.

Kõik tänu sellele, et heade mõtete linnas on head inimesed ning kui sa nendega suhtled, siis nad suhtlevad ka sinuga ning aitavad. Järgmises postituses räägin kuidas remont ja üürikas elamine kulgevad ning milliseid hulluseid minu elus veel on toimunud...

ps kui kõik lõpeb planeeeritult ehk juuni lõpus kolime oma korterisse tagasi ja köök saab paika enne mu sünnipäeva, siis kindlasti jagan teiega nende firmade infot :)
Eelmine
Maikuus palgatööl
Järgmine
Õnnelik õnnetus

Lisa kommentaar

Email again: