Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Maikuus palgatööl

Maikuus oli mul küll pisut selline enese ärarebestamise tunne peal. Esiteks olin ma esmakordselt peale välisreisi haige, köha - nohu ja mõni astmahoog. Teiseks võtsin peale palgatöö ette ka koduseid asju korraga ilmselgelt liiga palju.
Töö sujus aga teha oli palju. Aprilli lõpus sai allkirjastatud nn riiklik palgalepe õdede ehk suure nimetusega tervishoiutöötajate kollektiivleping. Kuna leping jõustus tagantjärele 1.aprillist, siis tekitas see "tormi veeklaasis". Kõige olulisem on lepingu taga olev tegevus ehk VV otsus muuta tervisehoiu rahastamist järgneva 4 aasta jooksul. Kuidas kõik rakendub ja mis edasi - on äärmiselt põnev.

Maikuiseid kohtumisi oli palju - 22 päeva peale kokku 13.  Üritused seoses rahvusvahelise õdede päevaga andsin tublisti positiivset powerit ning kui selline korüfee nagu Ilve Teisi Remmel toob Sulle lilli öeldes " et Sul on esimene päris õdede päev EÕL presidendina pealgi", siis tekib kuidagi ülev tunne. Tekib selline tunne, et olen õigel ajal õigel kohas ja teen taas õigeid asju.

Üht asja pean veel oluliseks täpsustada - mitmed inimesed on minu käest uurinud, et kas see presidendi töö seal Õdede Liidus on ikka päris töö. Kinnitan, et on küll. Olen juhatuse liige, lepinguga ja saan kuupalka, mille on kinnitanud EÕL volikogu. Tööd nö liidu sees ehk organiseerimise, korraldamise ja oma liikmetega seoses on piisavalt, et täita paar ametikohta. Lisaks on aga EÕL kui organisatsiooni esindamisega töörühmades, asjade algatamises, välissuhtluses jms tegevusi nii palju, et ideaalis võiks meil veel paar isikut tööl olla.  Tavalises organisatsioonis oleks ainuüksi FB, kodulehe, siseveebi elavana hoidmiseks ja artiklite kirjutamiseks  üks täistöökoht kommunikatsioonijuhi näol täidetud :) Hetkel on meid igapäevaselt rakkes 2,5 juhatuse liiget, 1 finantsjuht-raamatupidaja ning 0.25 kohaga juhatuse assistent, kelle põhiülesanne on meie üldisel meiliaadressil silma peal hoida ning EÕL koolitustunnistusi koostada (2017 esimesel poolaastal 1125 tükki). Lisaks tegutsevad nö hooajaliselt aga regulaatselt pädevuse hindamise komisjoni liikmed ning Eesti Õe ajakirja pea- ja keeletoimetaja. Muidugi toetab meie tegevust üks tubli ja toimekas IT mees.

Rahvusvahelist suhtlust on rohkem kui ma üldse arvata oskasin ja selles suunas võiks teha 100% rohkem tööd kui me täna seda suudame. Loodan, et kui kõik  sel aastal loodud, käivitatud ja kasutusele võetud elektroonilised süsteemid töötavad lõpuks 100%, siis saame ka rohkem keskenduda sisulistele küsimustele sh välissuhtlusele.

Siseveeb valmis maikuus aga pole veel IT probleemide tõttu kõigile avatud, ajakiri ilmus, suur konverents toimus, Euroopa esimene onkoloogiaõdede päev ja ümarlaud toimus Eestis, peale selle töörühmad tervishoiu kõrgkoolidega, sotsiaalministeeriumi ja ülikooliga. Igal juhul on endiselt põnevam kui ma arvasin ja töö nappuse üle kurta ei saa. Pigem on perspektiivis asju palju kirja saanud, mille kõigega võiks veel ja veel ja veel tegeleda. Pikisilmi ootan töö- ja terviseministri poolt algatus, et tõsiselt tervishoiusüsteemi reformidega tegeleda:) Ühel ööl nägin suisa unes, kuidas koos Eesti presidendiga neid asju arutasime ... 

Trenni pole tegelikult eriti jõudnudki, soojemad ilmad meelitasid ratta selga, kuid niisamagi on jätkunud piisavalt samme. Mõned kinod ja teatrid loomulikut ka, kuigi vahel oli selline tunne et poeks parema meelega voodisse ja lihtsalt oleks - niiiiiiiiiisama.

Kõike seda mida siis tegin nö peale palgatööd veel maikuus ehk koduseid tegemisi, loe minu järgmisest postitusest.
Eelmine
Pole jube ammu siia jõudnud ...
Järgmine
Heade mõtete linna head inimesed

Lisa kommentaar

Email again: