Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Emadepäev ja emaga seotud lapsepõlvemälestus

Olen sõltuvuses manist pedist (ha, ha legally blond). Muidugi on mul suurepärane inimene, kes teeb spetsiaalselt mulle, minu isiklike vahenditega maniküüri ja pediküüri. Mul lihtsalt peab olema turvaline inimene, kes teeb turvaliselt minuga koostööd sh ei saa me kokku kui temal on nohu või köha jms. Kuigi olen käinud juba pea 30 aastat maniküüris, siis on olnud mul vaid 3 nn isiklikku inimest, kes on aastate jooksul mu küünte kallal toimetanud. Vot nii oluline on oma inimene.
Küünte lakkimisest sattusin sõltuvusse lapsena, kui käisin emaga kaasa kui temal küüsi lakiti. Vene ajal oli värvid muidugi lipupunane, punane ja oranžikas punane, vahel ikka sama palju roosasid toone ka aga inimesed olid leidlikud. Kujutate ette paberi perforeerimisel tekkivaid pabertäppe? Minu ema maniküüri tegija moodustas nendest küüntele lilli ! Minagi sain nii mõnelgi korral küünele mõne lille. Lihtsalt läbipaistva lakiga.

Peale siirdamisoperatsiooni muutus oluliseks vahendite koostis mida kasutan, seega otsisime maniküürijaga koos võimalikult leebeid küünelakke. Valikus on nüüdsest ZOYA tooted. Püsivad hästi, saadaval palju värvitoone ning rõõmsaid sillerdusi pealekauba. Kui küüned on hoolitsetud, siis on lihtne ka ise küüsi värvida. Mõnede ravimite kõrvaltoimena algselt tekkinud käte värisemine viis mu küll mõttele, et peaks abikaasale lakkamist õpetama aga ta ei võtnud kohe vedu. Seega sain ise hakkama. Vahel tundub, et jonn ja soov küüsi lakkida suisa pidurdasid käte värisemist. V seda kui "trenni".

Küünte värvimine on lõbus. Vastavalt tujule värvin ma vahel kõik küüned eri karva või siis kombineeerin erinevaid värve. Vahel ka nii, et üks käsi on üht ja teine teist värvi. Värvitud küüned sobivad kokku iga riietusega, tänapäeval eriti. Olen kindel, et minu hobi sai alguse minu ema harjumusest käia regulaarselt maniküüris, mida ta muide teeb tänaseni. Olles juba ületanud 70 eluaasta künnise. Aitäh sulle, ema. Ja...

Elagu naised! Täna eriti emad. Ja need, kes ikka viitsivad ise ka küüsi lakkida.
olgem ilusad edasi ;) 
Eelmine
Maskidest hoopis teise nurga alt
Järgmine
Kas kriis lähebki raisku....

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 8

fQDEZKSe TPiIQflGCUu May 26, 2020
WunpFBCriSLcEwX tpxIrQygNWacuoAR May 26, 2020
JramteFZpERv afRybVOlmwXcqBrQ Jul 03, 2020
OmFzXYuEfWDC CwAnPcZjEfsYyk Jul 03, 2020
lFXjqdBW aXEoYCevtkZVfr Aug 23, 2020
TtrGVnJdI xacKZktbfUmJnE Aug 23, 2020
SmnxzDcCol KdqOyaTnCIwVmtLR Sep 25, 2020
JMVZwokyreOF nAbZylmSt Sep 25, 2020