Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Avalikud WC'd Tartu linnas

Päris naljakas aga ma tõesti rõõmustasin kui Tartus avati Kvartali keskus, sest seal oli tasuline WC. Puhas, lõhnav, ruumikas. Lõpuks ometi Euroopas. Nüüd on seal taas tavaline vets - selline suvaline, kus kahju vaadata kuidas hea idee lihtsalt raisku lastakse ja ära lõrtsitakse.
Tartu kesklinnas on tõesti vist praeguseks ka juba kaks tasulist WC "maja", mille puhul pole päris täpselt teada millises olukorras need parasjagu on. Lapsed ja nii mõnedki täiskasvanud ei suuda neid kasutada, kuna selline "eraldi ruum" on pisut klaustrofoobiline.

Kaubmaja renoveerimine tõi uued WCd kolmandale korruse nö avalikule alale. Projekteerija oli ilmselgelt algaja. Nii lühikesi jalgu nagu sealsetes naiste boxides on ette nähtud, lihtsalt enamusel naistel pole. Suvel saad veel hakkama aga mantliga, mis on meie kliimas enamuses ajal seljas, ei ole lihtsalt mõistlik seda asutust külastada. Lisaks on see lihtsalt enamus ajast räpane. Oleks ühe wc poti jätnud paigaldamata ja teinud teised "kabiinid" selle arvelt pisut suuremad nö sügavamad, siis oleks tulemus olnud kindlasti rahuldav. 

Muidugi võib kõik ajada kasutajate kaela ja öelda, et võimatu on selliste külastajatega puhtust hoida ... Kuid kõik algab kasutusmugavusest. Kui Sul on nii kitsas, ebamugav ja ebameeldiv olla, siis sa tahadki ära joosta - ükskõik mis sinust siis ka maha jääb. 

Kaubamajas endas on samuti alles jäänud kaks WCd, üks neist naiste -meeste korrusel ja teine "lasteosakonnas".  Mõlemas kasutatakse küll sellist WC paberit (ilmselt seepärast et keegi seda ei varastaks :), mille tarvitamine ajab kindlasti poti umbe ja kasutaja vihale. Enamus külastuskordadel puudub II korrusel seep millega käsi pesta. Lasteosakonna WC on hetkel Tartus ainukene kindel valik, piisavalt suur, vaikne ja alati puhas ... ning huvitaval kombel suudavad  seda külastavad täiskasvanud seal küll puhtust hoida.

Kunagi sai lennujaama peldikutest korralikud tualetid, kuna president Lennart Meri juhtis probleemile tähelepanu. Ja tõesti, lennujaamas on kogu Tallinna kõige korralikumad, puhtamad, normaalse suuruse ja sealjuures suure kasutatavusega WCd. Ei tea, kes oleks Tartus see isik, kelle märkused mängiks olulist rolli? Ehk peaks keegi algavatel kohalikel valimistel oma valimislubaduseks võtma:) Või peaks Tartu koristusfirmad saatma Tallinna Lennujaama täiendusõppele?

ps. Lõunaka uue osa WCd püsivad hetkel Euroopa konkurentsis, jälgime kuidas seal edasi kulgeb ehk äkki saab kesklinna koristusfirma Lõunakasse saata ...
Eelmine
Kass on aga kas ka hiiri püüab?
Järgmine
Keskmiselt 33 e-kirja päevas

Lisa kommentaar

Email again: