Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Riigikogu valimised

Plaan on kandideerida riigikogu valimistel Eesti200 nimekirjas. Mitmes Tartu või üldnimekirjas olen, selgub ikka kunagi. Kas ka päriselt riigikokku sõltub ikka Teist :)
Paljud on küsinud kas kandideerin. Veel rohkem on huvi tuntud kui suur on tõenäosus, et ma riigikokku lähen. Mitmed inimesed seda ei taha, mitmed inimesed sooviksid seda väga. Tulemuse riigikogu valimistel teevad valijaid sh ka Teie, kes te praegu seda postitust loete.

Minu vaatenurgast lähtuvalt on riigikokku väga vaja  uusi ja päris inimesi, kes polegi varem tõsiselt poliitikaga tegelenud. Hetkel on selgelt näha, et mitu ringi riigikogus olnud poliitikud on väsinud ja uusi asju väga ette ei võta. Rikkus pole meie õuele jõudnud ning palju vajalikke asju on kaasajastamata. Uued inimesed julgeksid ehk midagigi ära teha.

Lisaks vaadates pisut kitsamalt, siis on vaja riigikokku inimesi tervishoiust. Mitte pensioniealisi inimesi, kes tervishoius enam ei jaksa olla, vaid inimesi, kellel on oma arvamus ja ideed, mida muuta. Päris elust, päris vajadusi. Tänane keskmine riigikogu liige on väga väheteadlik, milline on tervishoiusüsteem tervikuna ja millised on puudused tervishoiusüsteemis.

Mina olen veendunud kahes komponendis - ainult raha meie tervishoiusüsteemi ei päästa, vaja on ka  hoiakute ja sisumuutusi. Lisaks tuleks lõpuks ometi hoida ka tervishoiutöötajaid, siis jaksavad nemad hoida  omakorda patsienti. Meil on tervishoiutöötajaid vähe ning nende allesjäämine tervishoiusüsteemi on meie kõigi eluküsimus.

Tuleb julgeda lahti võtta tervishoidu reguleeriv seadusandlus ja kirjutada see uuesti kokku, nii sisu kui rahastamise osas. Selle eelduseks on olemasolevate haiglavõrgu, haigla eelse erakorralise meditsiini ja esmatasandi analüüside põhjalik kõrvutamine ning tervishoiusüsteemi uus pilt. Sõltumata sellest, mida arvab iga üksik isik või iga üksik poliitik. Minu eesmärk ei ole saada elupõliseks poliitikuks. Minu eesmärk on teha Eesti tervishoiusüsteem uueks, et inimesed saaksid õigel ajal õiges kohas õiget abi ning tervishoiutöötajad oleksid hoitud.

Mõtle jõuluajal iseendale, laadi oma patareisid ja uuest aastast alates räägime rohkem poliitikast sh eriti tervishoiupoliitikast.

Rahulikku jõuluaega kõigile!
Eelmine
Lapsed ja nende väärtus riigi silmis
Järgmine
Ma uusaasta lubadusi ei anna ...

Lisa kommentaar

Email again: