Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Ravimid käruga kaasas?

Või kuidas võtta asjad kaasa, kui igapäevaselt on vaja 10 korda võtta kokku 27 tabletti + veresuhkru mõõtmise ja insuliini süstimise vahendid? Mina nimetan seda "tassimiseks". Igal juhul tähendab see seda, et tuleks leida kõigeks selleks sobiv kott. Piisavalt suur ja parajalt väike. Naised teavad millest ma räägin. Oluline on aga, et ravimid oleksid kindlalt kaasas.
Haiglast koju tulles pakiti mulle kaasa tabletijagamise karbid - pildil sinine karp. Ikka selliselt, et saaks kaheks päevaks tabletid valmis jagada. Olen nendega nüüd toimetanud 7 kuud. Häda selles, et kotis olles poevad ravimid sellest karbist  välja või liiguvad teise vahesse ning lisaks on see ravimikarp liiga pikk. See on ikkagi mõeldud haiglas kasutamiseks. Karbid on nüüdseks rohke tarvitamise järel lihtsalt ära kulunud ning katki. Positiivse poole pealt on neid erinevate vahede arvuga ning need on piisavalt suurte vahedega, et kobade näppudega ravimeid võtta ning ühtlasi palju kapsleid ühte vahesse ära mahutada.

Kuna osa minu ravimitest tuleb võtta näiteks 3 korda nädalas ning ühte üle kahe päeva, siis on kahe päeva kaupa ravimite väljajagamisel vaja pidada lisaks eraldi "skeemi". Seega on parem ravimeid jagada välja nädalaks.
Mõned ravimitest ei kannata valgust, seega need tuleb jätta kuni ravimi võtmiseni pakendatuks. Mõnda tuleb hoopis poolitada. Poolitatud tabletid on nii väikesed, et kui ravimikarpi ei saa korralikult sulgeda, siis poevad need karbikaane vahelt välja. 

Minul, kui autoga liikuval inimesel pole probleem asjad kaasa võtta, kuid kingakarbitäit ravimikarpe ei tundu ikka mõistlik kaasa vedada. Eriti olukorras kus vahel ka mõned ööd kodust ära olen.

Seega tutvusin põhjalikult Eesti turul pakutavate ravimikarpidega. Leidsin mõne probleemi:
1. varustajad on mõelnud eakatele patsientidele, kes põhilise osa oma kodus veedavad.  Ja neile pakutavast on olemas versioonid, mida saab lähisugulane või koduõde nädalaks täita, mis on piisavalt suured ja seisvad laua peal kenasti. 
2. enamus inimesi võtab ravimeid 4 korda päevas ja sellele on keskendunud ka tootjad -pakkujad.
3. enamus pakkujaid loodab, et inimesed võtavad 1-2 tabletikest (loe: imepisikest) ravimit  vt pildil kõige väiksem ravimikarp.

Minu probleem - kui ravimeid võtta 10 korda päevas ning manustada korraga 6 kapslit ravimit või näiteks 3 erinevat tabletti +  magneesiumipulber - tundus lahendamatu. Enamus apteekreid ja teisi tegelasi ainult ahhetas, kui küsimas ja uurimas käisime.

Pöördusime taas Amazoni poole ja suure tuulamise tulemusena leidsime "maailma suurima" kaasaskantava ravimite jaotamise süsteemi karbi. Pildil siis keskmine versiooni nö üheks päevaks :) Tõsi jaotusvahesid on endiselt vaid 4 AGA need on piisavalt sügavad, seega jagan 2 kellaaja ravimid ühte vahesse. Iga vahe on eraldi suletav. Selliseid päeva karpe on mul nüüd 7 ehk igaks nädalapäevaks ning nende jaoks olemas ka ühine kott. Näeb välja nagu must mapp.

Nädalaks ravimite valmispanek annab võimaluse skeemi jälgida, eri aegadel võetavad ravimid korraga ära planeerida ning ühtlasi jätab nädala jagu aega, et vajadusel uusi ravimeid koju varuda. Kaasaskantav ühe päeva ravimikarp mahub hästi ka käekotti ära. Ravimikarp on kindlalt suletav. Paari päevasel kodust äraolekul on võimalik kaasa pakkida mõne päeva või suisa nädala ravimikarp ehk olla ka igaks juhuks varustatud lisaravimitega. Kindlasti hoiab üks kord nädalas ka ravimite jaotamise aega kokku.

Väike ravimikarp - soetatud Eestis apteegist - on hea kui lähed a la õhtul külla või välja jalutama ning sul on vaja kaasa võtta mõne korra ravimid. Ravimite vahed on seal liigutatavad ja seega saab neid vastavalt tablettide suuruse järgi muuta, kuid samas tulevad need ka kergelt karbist välja. Seega igapäevaseks tarvitamiseks, kui kogused suuremad ning vaja liikuda ringi, see väga hästi ei sobi. Oma väiksuse tõttu on hea tasku pista ning eriti näiteks kui jalutamise ajal on kaltsiumi võtmise kord (mida apteek müüb suures purgis), siis on hea väikses karbis kaltsium kaasa võtta.

Mõnusat leidmist ja teistimist neilegi, kel samad rõõmud ravimite "kaasas tassimisel". Igal juhul soovitan tellimist amazonist, valik on seal o
Eelmine
Poole aasta vol 3 ehk tulemused
Järgmine
Kiire reportaaž Tartu Linnavolikogust

Lisa kommentaar

Email again: