Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Räägime naljakatest asjadest (kopsuhaigustes)

On palju asju, mida me teistest inimestest ei tea. Me ei peagi teadma. Me ei peaks ka arvama või oletama. Ometi on nii palju asju, mis ühele on lihtsad ja enesest mõistetavad, kuid teisel tohutu eneseületus. Keeruline on mahtuda teise kingadesse ja elada teise elu. Kuid inimestena me võiksime proovida mõista, eriti kui me peame koos asju tegema.
Kui inimesel on külmetus, nohu või köha, siis me tõmbame end alateadlikult “kokku”, poeme teki alla ja püüame lihtsalt olla. Saada sellest üle. Terveks saades läheb elu edasi ja me ei mõtle enam selle, mis takistas meid normaalselt hingamast, magamast ja toimetamast. Ometi on nii palju inimesi, kes peavad sarnaselt elama pikka aega oma elust või kogu elu. Need, kes mingil põhjusel ei saa vabalt hingata, olgu sellest siis astma või midagi keerulisemat. 

Enne siirdamist vajusid mu õlad längu, sest ma ei jaksanud enam sirge seljaga liikuda ja täis kopsuga hingata. Iga väiksemgi riide pigistus võis põhjustada raskusi hingamisel. Päris lõpuks tundus isegi 20grammine kuldketike kaelas nagu sangpomm.

Pärast siirdamist olen järjest õnnelikum, et sain ühel hetkel uuesti panna selga rinnahoidja, jalga sukapüksid, kanda kitsaid kleite ja teksaseid. Jaksan taas taas kanda kotte ning ringi liikudes rääkida. Väikesed rõõmud aga olulised. 

Jõuame lähemale sellele miks ma sellest kirjutan. Enne ja pärast siirdamist on oluline mõõta järjepidevalt kopsu toimimist, igapäevaselt PEFi ja kord kvartalis kõikvõimalikul muul moel  kopsufuntksioone kontrollivaid teste.  Pärast siirdamist lehel on soovitus, mitte kanda kitsaid riideid ;)  Olen sellesse suhtunud loominguliselt, mõni asi on tundunud mugav, mõni mitte - sellest piisab otsustamiseks.

AGA avastasin, paljudele katsetele toetudes, et osa rinnahoidjaid tõesti takistavad sul täiel rinnale hingata ;) ehk siis tavalisel päeval võib olla täitsa normaalne nendega kõike teha aga kui on vaja PEF mõõta või teste teha siis … võib vahe kiirelt väljahingamisel on vähemalt  50-70 ühikut, seega oluline!!! Üleväsimuseni korral veel suurem.

Ehk siis praktikas kogetud, ise testitud - kui teed kodus teste või lähed oma kvartali uuringutele, siis pane selga vabad, pehmed ja VB isegi venivad riided sh ka selline rinnahoidja ;)  Meestel püksid ja pükstevöö kohta käib see samuti. Liibuvad riided võivad seega olla küll toredad aga ära kasuta neid alati. Naudi hingamist! Igal ajal, täiel rinnal.
Eelmine
Eesti mittetäiuslik e riik
Järgmine
Räägime naljakatest asjadest 2

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 12

zUlerxLBG RKGbjaWOiqcHhg Feb 11, 2022
RHEGIDmVkdiAuvZh hjIrBACaLXuEDz Feb 11, 2022
uMnVzsDteOyvhmp HTpzAmMvcLbY Feb 20, 2022
UjWVrEwvtMqQKdPN wFzpQiEjNDGCu Feb 20, 2022
uhABJOgw OZdwHtrP Mar 10, 2022
afPklZev CGWhOcTBwRNDE Mar 10, 2022
OxVtfDmuwLoFX IonZkfyt Mar 17, 2022
lsZPxOwtMTYqoyUN NCBZrPpykKDQ Mar 17, 2022
ltRFZnTbDjL klKRWbvEdGgJVze Apr 05, 2022
ZydCtPcJnjpF JGqsyBauYFOp Apr 05, 2022
OMnkXTigCHP yfNmtdisEHSxhKL Apr 12, 2022
QuamJTcMwztjBykA wrujnlPbht Apr 12, 2022