Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Räägime naljakatest asjadest 2

Pärast siirdamist oli minu suurimaks üllatuseks vaja hakata jälgima veresuhkrut. Mul on selline naljakas “diabeet”, mis pole nagu päris. Ehk otseselt ei sõltu see sellest mida söön või kuidas liigun. Näiteks võin mõnel päeval süüa mitu korda magusat ning veresuhkur püsib normis, teisel päeval aga vastupidi.
Umbes pooled kopsusiirdatutest on hädas veresuhkru kõikumisega. Miks - ei teata kindlalt, seostatakse seda  massiivse operatsiooni ja steroididega ning siit ka nimetus - steroid diabeet. Mõnel juhul läheb see mööda, teisel juhul mitte.

Igal juhul pean lõuna ja õhtusöögi eel kontrollima veresuhkru näitu ning vajadusel toetama keha kiire insuliini süstimisega. Peale operatsiooni kõikus veresuhkur suurelt.  Nüüdseks on näitajad pigem normi piiril, või 7-8 ringis. Vahel viskab aga ka üle 10. Miks siis ikkagi?

Toitudest tõstavad minul veresuhkrut magus tšillikaste, mesi ning marineeritud ingver (ingverit ei tohi ma niikuinii oma ravimitega palju süüa). Isegi kui neid vältida läheb veresuhru näit vahel
”lakke”

Põhjuseks üllatuseks - stress. Täiesti selgelt joonistub välja veresuhkru tõus päevadel, mis on totaalselt stressirohked sh näiteks suisa mõnede konkreetsete inimestega suheldes ;) päris naljakas eks?

Ok, mõne stressi põhjustava inimese saab oma raadiusest eemaldada aga mitte kõiki. Ja kas üldse on vaja? Stressiga tuleb tegeleda teisti. Rahu tuleb ju sinu enda seest? Inimesed Sinu ümber on väga erinevad ning nad on su elus mingil põhjusel. Muuta saab seda kuidas sina nendesse suhtud, kuidas sa neid näed ja enda ellu võtad või mitte. Kõige olulisem, kui lähedale sa endale nad lubad.

Kõike ja kõiki ei tohi võtta isiklikult. Leida tuleb lihtsalt tasakaalupunkt, iseendast. Just sellega tegelen ka mina intensiivselt. Hingan, teen trenni, jalutan, kuulan muusikat, tantsin, vaatan seriaale, loen raamatut.

Tee ka sina ükskõik  mida, mis sind õnnelikuks teeb.
Edu stressivabamaks eluks!
Eelmine
Räägime naljakatest asjadest (kopsuhaigustes)
Järgmine
Räägime naljakatest asjadest 3

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 12

HAUTklsudnDKQIR kASdEyQMHs Feb 11, 2022
TfOjiDZBuxbmMsQ DbfRETLvumMHSXdP Feb 11, 2022
cvxwTFdHzoSN EgVBGhveAXlT Feb 20, 2022
RTqAUHDGmeK yWqzOAXmHGp Feb 20, 2022
ZCBRgbGPph eaHTMhPvfi Mar 10, 2022
sNPzJSCWnjKt jYnoCGqPry Mar 10, 2022
tmdPNarnwqZ OGPkbrqzES Mar 17, 2022
WigwOeVMoraj evUfYZtQzF Mar 17, 2022
CvzrMZONYJb mJdEgLINOFk Apr 05, 2022
fSWXMuvkjDK YrbjMUxFVSAhEzfK Apr 05, 2022
zRnjBYgLcZSTvlfM jLBAShaTgeUZxDzp Apr 12, 2022
McCvLgZAdaebn dJRSiEjZ Apr 12, 2022