Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Räägime naljakatest asjadest 5

Nahk on inimese kõige suurem “organ”, aidates meil hingata ja pannes meid ennast kas hästi või halvasti tundma. Nahk peab vastu pidama hõõrdumisele, kannatama ära külma ja kuuma, olema puhas ja toetama meie kõiki igapäevaseid tegevusi. Mida paremini oma pealiskihiga toimetame, seda tänulikum see on ehk seda paremini tunneme end oma nahas ;)
Kuidas aga toetada oma nahka siis, kui sa sööd elu lõpuni ravimeid, mis kuivatavad nahka, tekitavad aknet ja muudavad su naha vastuvõtlikuks igale väiksemale vigastusele?

Hapnikupuuduses keha annab märku igasuguste hädadega, nahk muutub nii nagu ka kõik teised sinu organid. Peale siirdamist  lisandub nahaprobleeme veelgi.  Juuksed katkevad, küüned murduvad, nahk muutub äärmiselt kuivaks ja tundub kuidagi õhuke. Kuiv nahk tähendab aga mikrovigasatusi. Ravimid, mida tuleb tarbida, aga takistavad omakorda neid kõiki paranemast. Justkui paras nõiaring.

Lisaks on ravimite kõrvaltoimetega nii, et need mõjuvad väga individuaalselt. Seega võivad kõrvaltoimed esineda väga erineval moel. Akne puhul toimib hästi Babe akne stop sari, kuid mida kuivemaks muutub nahk seda vähem saab seda kasutada. Minugi Näonahk muutus pirtsakas ning appi tuli minu super kosmeetik ja asi on  suurepäraselt kontrolli all.

Keha aga muutus nii kuivaks, et ei jaksanud nii palju kreemitada kui vaja. Pealegi tekkis kogu keha kreemitamiseks selline külmatunne, jahtusin liigeselt maha ja nii imendus osa kreemist lihtsalt linadesse kui voodisse teki alla sooja pugesin. Ja kerge termoregulatsiooni häire on mul ka ;) Lisaks murdusid juuksed, muutudes samuti kuivaks. Kasutasin küll niisutavaid šampoone ja maske, jätsin kõrvale kuumutavad soenguvahendid aga tulemus ei olnud piisav.

Lõpuks leidsin, et siidist padjapüürist saab kuivade juuste jaoks abi. Seega ostsin alustuseks siidist padajpüüri. Vahe on väga väga suur. Nüüdseks võtan oma padajapüüri kaasa kui kodust kauemaks kui üheks ööks lahkun. Kuna juuste ja näo! puhul andis siid niivõrd hea tulemuse, siis ühel hetkel ma lubasin endale kingiks siidist voodilina.  Kinnitan, et see on minu jaoks kokku hoidnud palju kreemi;) ja seega juba ammu oma raha tagasi teeninud. Kreemi  kulub kindlasti 10x vähem.

Ja mis kõige olulisem - ma tunnen end oma nahas taas hästi! Seega investeering iseendasse ? Jah. Soovitan sinulgi erinevate probleemide korral katsetada kuni leiad endale sobivad lahendused. 
Eelmine
Räägime naljakatest asjadest 4
Järgmine
Räägime naljakatest asjadest 6

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 8

FeSgfDaULH JzgWTxcFmCqKhIj Mar 10, 2022
sotLOyEIhd CtDISQrBxZsMb Mar 10, 2022
VIUBcaJhegPdkGn baFuCKiHQ Mar 17, 2022
YJBdulCF oxOgrwTPCQ Mar 17, 2022
VXSwJmazWpQi cpuEGfjFeOKULNR Apr 05, 2022
CLysEMrt PGLgcFwlDWzyKot Apr 05, 2022
dMGUsDqgunSRLp PVdWvQxskOeU Apr 12, 2022
AEbaWNuGx hvQmYIBnxy Apr 12, 2022