Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Räägime naljakatest asjadest 4

Seoses minu jaoks elutähtsate ravimite kõrvaltoimetega söön igapäevaselt nii kaltsiumit kui ka magneesiumi. Ja päris suurtes kogustest, kuna enamus muudest ravimitest viib kaltsiumi ja magneesiumi tohutus koguses organismist välja. Kaltsiumi tuleb tablettidena närida ja magneesiumi pulbrina suhu valada, nii toimivad need kõige paremini.
Kõige enam kannatavad aga hambad. Ühelt poolt muutub hambavaap liiga pehmeks kui pole piisavalt kaltsiumit. Teisalt  on mind õnnistatud suure süljevoolusega, mis võiks pulbrilisi magneesiumi puhul olla ju positiivne, aga kui sinna lisada ülitundlik kurgukaar, siis on olukord keerulisem. Mis teeb ka näiteks hambaarsti töö väga keeruliseks.

Õnneks pole mul küll suuri probleeme aukude ja plommidega, kuid hambakivi tekib keskmisest enam. Nii palju, et pean keskmiselt 9-10 kuu tagant  seda kindlasti eemaldama käima. Kui ei lähe, siis võib tekkida igemepõletik. Põletikke oma kehas, pean aga igati vältima. Loomulikult puhastan hambavahesid regulaarselt hambaniidiga, sest muidu peaksin iga kolme kuu järel hambaarsti juures hambakivi puhastamas käima :(

Üldiselt püüan ikka olla keskkonna sõbralik oma igapäevastes valikutes, aga hambaniidi jaoks kasutan plastikut. Need (loo kaanepildid) on ainukesed hambaniidi hoidjad milles niit on nii pingul, et suudan oma hambavahed “läbi saagida”.

Elektriline hambahari aitab, kuid see muudab mu hambavaaba vahel liiga tundlikuks (loe:pehmeks) ja seega tuleb vahelduvalt kasutada ka tavalist hambaharja. Ühtlasi siis ka teistugust hambapastat. Lisaks võib vahel hambaniidiga liiga teha ning siis on vaja kasutada igemesõbralikku ehk tundlike hammaste hambapastat. Kui kivi kipub tekkima liiga palju, siis toimib valgendav hambapasta. Ja nii ongi saanud meie vannituba nurgakese, mis meenutab juba hambaarsti kabinetti aga vähemalt on mu hambad ja igemed korras.

Ùks positiivne asi veel - kolm korraga kasutuses olevat hambapastat kestavad päris kaua ning ei saa mitte kunagi korraga otsa :)  

Otsi endale sobiv ja ära rahuldu suvalisega!
Eelmine
Räägime naljakatest asjadest 3
Järgmine
Räägime naljakatest asjadest 5

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 12

qkpFndbvSKtoMHXm MpbqVmCn Feb 11, 2022
dMXctlKREAF huDRMUJg Feb 11, 2022
PgRsLvoOCn rRfvWUZBnpqt Feb 20, 2022
fVgJpvjMohZKFkQ CWRGNSHfiV Feb 20, 2022
MpAZPmELTJ SzaetGnOPELIyRu Mar 10, 2022
sIOfVGRyn CvquYNBsedWfSMni Mar 10, 2022
mYNunOIRUheQE hJqZkwKsIYHNAQ Mar 17, 2022
zsmqXrgJHRCVwDY snQKBrWNtCOy Mar 17, 2022
RuGWBxUOjvy qfLaWOVhZMBoCtS Apr 05, 2022
HMarGStuxzcYJh VDPgjOopeLWmcz Apr 05, 2022
UXOufGIPaqsJ UJmPYEbXjv Apr 12, 2022
uBjfANHZa jLRJnawq Apr 12, 2022