Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Poliitiline tants ja trall on jõudnud ka Tartusse

Reportaaž Tartu volikogust. Meil vahetub VÕIM. Esmaskordselt üle sajandi toimuvad päriselt volikogu esimehe valimised. Kandideerijaid 2 - sotsid ja vaba hing. Toimuvad muudatused fraktsioonide koosseisus, komisjonide juhtimises ning isegi kohtade ümberpaigutumises!!!
Kui nii mõnedki asjad riigi tasandil ajavad mind nutma, siis varasemalt olen alati mõelnud - jummal tänatud, et Tartu poliitiline seltskond on kuidagi toredam, mõnusam ja MÕISTLIKUM. Tänasega on seegi möödanik.

Toimuvad pulti kutsumised, küsimuste esitamised, aja venitamine, toimusid arutelud enne, toimub põhimõtteline poolt ja vastuhääletamine, toimub taktikaline lähenemine, et näidata jõujoonte kujunemist.  

Päevakorras on kolm lehekülge erinevaid punkte. Enamus neist puhtad käetõstmised aga ka häältelugemiskomisjon ning sedelite jagamine jms. Nalja ja kildu visatakse kogu volikogu aja. Kohati piiripealsetki. Hääletamiseks võetakse paus 15 minutit, et jagada välja sedelid ja teha ristike ning lasta paber hääletuskasti.

Aplausi saate sai valitud uus ja noor linnavolikogu esimees ning veel tugevam aplaus saatis vana olija lahkumist. Mine tea oli see nüüd austusavaldus või puhas rõõm?

Poliitikaga on üldse nii, et hääletad südametunnistuse järgi, kuid vahel tuleb hääletada niimoodi kui on kokku lepitud ehk poliitilise ühtsuse mõttes. Selliseid hääletusi oli ka. Ehk siis üks paras ahjuvorm - kuhu kõik head asjad sisse keeratud ning küpsema pandud, vahel tuleb hästi välja, vahel kehvemini. Üldiselt kellelgi kõlbab süüa alati.

22.veebruaril läheme kõik sõbralikult taas tähistama vabariigi aastapäeva - seekord ERMi!

Head, lähedastega kallistamist!
Eelmine
Tervishoiusüsteemi süda ehk selles töötavad inimesed lähevad varsti katki...
Järgmine
Nii lahedad küsimused ... HARVIK-HAIGUSTE PÄEV

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 4

GnVCQNIjMyJ HbdTNGeKlku Mar 12, 2020
ojkcuCnMAGHtwgrP SKwQXYLMsm Mar 12, 2020
MSeEAKnZRoNTGU TyVlgOYmGbXHo May 26, 2020
VKkJvdfINn GlXiyuASCTvdNkVr May 26, 2020