Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Miks ma armastan tantsutrenni ...

... kui aus olla, siis ma pole kunagi ühtki trenni päriselt armastanud. Keskkoolis ma küll mängisin mõnuga korvpalli ning tennist. Esimese lapse järel avastasin rühmatreeningud ja rulluisud. Teise lapse järel jäi trenn kauaks unarusse... ja enne siirdamist harrastasin võimete kohast jõutrenni koos rattasõiduga nii kaua kui jaksasin. Alati olen ma tõesti armastanud ujuda, seda ilmselt oma tähemärgi tõttu ....
Hetkel on seis selline: rattaga sõitmine on muutunud liigestetõttu problemaatiliseks. Ujuda tohin ma ainult vabas õhus, seega on ujumisaeg piiratud. Jõusaalid ja rühmatrennid tähendavad juba viimased paar aastat viiruseid ja covidit, mida pean elu hinnaga vältima. Seega tuli leida midagi, mis sobiks, sest siirdatud kops nõuab regulaarset treeningut. Olen õnnelik, et leidsin tantsutrenni. Usumatu aga võin öelda, et olen sellest sõltuvuses.

Miks seda tungivalt soovitan ja ise sellele juba 1.5 aastat truuks olen jäänud?
- võimalik teha igal ajal ja igas kohas
- programm nii telefonis, ipadis või telekas - nii nagu ise tahad
- muusika tõstab tuju
- ise valid aja ja koormuse, vastavalt konkreetse päeva enesetundele
- suurel ekraanil oled justkui rühmatrennis 
- tantsulist trenn tehes liigub kogu keha,  koormust on võimalik reguleerida ise, nii tempot, sügavust kui koordinatsiooni muutes
- tants liigutab kerelihaseid, parandab hindamist, toetab hingamislihased ning "niisutab" kõiki liigeseid
- kõhu liigutamine teeb selle lamedamaks igal ajal:) eriti hea siis kui mitmed ravimid põhjustavad kõhupuhitust
- ja te ei kujuta ette kui palju erinevaid lihaseid ma endal leidsin, see juba iseenesest on avastamist väärt 
Trennidega on ju nii, et mõju on suurem siis kui oled järjepidev.  Tantsimiseks on tegelikult väga vähe vabandusi, kõik saavad seda harrastada, isegi need kes armastavad "korralikke" trenne. Kuigi BodyGroove programmi trennid on tavaliselt pigem 15- 35 minutit pikad, siis alati on võimalik näiteks teha järjest mitu trenni.

Mina eelistan 3-4 trenni nädalas.  Olen muutunud vabamaks, tugevamaks, painduvamaks, südame löögisagedus ehk trenni järgne taastumine on paranenud ning tuju on samuti. Kui tahad ka selliseid muutuseid, siis alusta tantsimisega. Või nagu Misty ütleb: sul ei ole vabandust, see sobib kõigile, lihtsalt alusta! (kasvõi ülakeha liigutamisega tugitoolis muusika saatel).

ps. kõik minu lemmikprogrammi kohta leiad siis 
https://www.bodygroove.comEelmine
Käisin üle aastate lendamas…
Järgmine
Elu koos ...

Lisa kommentaar

Email again: