Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Miks IRL sellise valimistulemuse tegi?

Eks igaühel ole oma teooria. Kuna mitmed inimesed on minu käest uurinud, miks küll IRL nii vähe hääle sai ja teised on häälekalt - teadvalt välja öelnud, miks see nii läks, siis mõtlesin ka ise sellele.

Kindlasti vaataksin ka sügavalt enesesse kui IRL il tervikuna oleks väga hästi läinud ja minu poolt hääletajaid oleks olnud sama arv kui täna. Kuna aga nii ei ole, siis pole väga sügavat tõde otsinud.

Ise olen veendunud, et
1. reklaami sai liiga palju
2. maksureformi idee on väga hea, aga TAVALINE tööinimene?
Elame ju imepisikeses, oma vabas riigis, oma keele, oma meele, oma kultuuri, oma kaitseväe ja kõigi oma asjadega, mis kõikidel suurematelgi riikidel on olemas. Seega kõik Eestis elavad inimesed on tegelikult ERILISED.
3. ajakirjanduse jõud on võimas ehk neljas võim tegi ära
Lõputud uuringutulemused, erinevate inimeste poolt kirjutatud negatiivses võtmes artiklid ei mõjunudki nii halvasti kogenud poliitikutele, kuid mõjutasid uute võimalike kandidaatide tulemusi kindlasti
4. hirmutamistaktika töötab 
Vastandumine, hirm ja igas juhuks vana asja valimine, sest uus võib ju veel hullem olla, said olulisemaks kui sisu.
5. lubadused loevad rohkem kui me tahame seda uskuda
Iga inimene ei süüvi hoopiski lubaduse katteallikate või täitmise tõenäosuse taha. IRL selgitused olid pikad ja keerulised. Loosungid töötasid.

Isiklikult mõtlen, et just Eesti väiksust ja erilisust arvestades võiksime hoopis uue süsteemi välja mõelda ja mitte enam riigikogu valida. Tegelikult on vaja meil kõigil, et targad inimesed teeksid Eestile parimaid otsuseid, üheskoos tulevikku vaadates. Aga sellest ideest mõnel teisel korral.

ps. isiklikult on mul hea meel, et selgus - mul on jätkuvalt ka vaenlasi. Järelikult olen elus palju asju õigesti teinud, sest kui sa teed õigeid asju, siis ei saa sa kõigile meeldida. Poliitik ei peaks samuti kõigile meeldima :) Ausus ja asjatundlikkus peaksid olema esimesed ja kõige olulisemad.
Eelmine
Olen kaotanud usu - Eesti ajakirjanduse usaldusväärsusesse
Järgmine
Elu on ilus

Lisa kommentaar

Email again: