Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

MEP ehk Kallas ja teised naised poliitikas

Lugesin seda naiste marsi asja ja mõtlen, et mille päras nii palju emotsioone? või vaatan neid poliitilisi avaldusi ja üksteise kohta halvasti ütlemist (rääkimata mõtlemisest) ja ei saa aru ... on ju ometi külm ja rahulik aastaaeg:)
Olen üldisel seisukohal, et kui miski ei tee kellelegi halba, siis pole mõtet selle miski vastu ka võidelda. Ja, võib öelda et oli segane värk aga mis siis? Kuna mehi ära ei aetud, siis ju kedagi ei diskrimineeritud. Marsil oli liiga palju eesmärke mille poolt või vastu oldi ehk kõik olid segamini nagu pudru ja kapsad aga mis siis? Need, kes tahtsid ja aru said, need läksid kohale. Need, kes ei tahtnud või ei saanud aru, need ei läinud. Kõik oli rahumeelne. Ja veel - ärge tulge ütlema, et Eestis on kõik naiste ja meeste võrdõiguslikkusega hästi. Ei ole. Mujal ka ei ole. Lugege või Kaja Kallase raamatut, isegi MEPidel on raske... eriti kui oled noor, lapsega naine. Tõsi, asjad lähevad teosammul ka paremaks, kuid vaadates kasvõi riigikogu valimistel kandideerijate nimekirja, siis ikka VÄGA teosammul.

Tegelikult tahtsingi kirjutada Kaja raamatust. Kõik need, keda huvitab kuidas Euroopas poliitikat tehakse, võiksid selle läbi lugeda. Kõik, keda huvitab milline Kaja Kallas inimesena on - seda vastust sealt raamatust ei leia. Ideid ja infot jagub. Ainuke, millest ma aru ei saa - miks pr Kallas ei võta oma raamatus välja öeldud ja Euroopas kogetud kogemust ning seda Eesti poliitikas kõvahäälselt ei rakenda?

Hea näide oli lasteaiamaks, mida tema kogemuste kohaselt rakendatakse nii, et mõlemad lapsevanemad või siis kui on üks, maksavad kindla %  oma sissetulekust ehk igal inimesel on see erinev. Ja ausalt - nii tundub palju õiglasem, kui hetkel meil.  Ja poliitiliselt raportööride süsteem on midagi mida meie poliitika väga vajab. Samas poleks need nagu reformierakondlikud ettepanekud? Lasteaiamaks nii sotsiaaldemokraatlik ning raportöörid ja kompromiss nagu liiga isamaa ... Aga mis siis oleks kui teeks need ettepanekud ikka, sest need on niiiiiiiii mõistlikud?

Lisaks - lugedes raamatust, kuidas sisuliselt Euroopa Parlamendist opositsiooni pole, sest kõiges püütakse leida kompromissi, siis mõtlesin mille krt pärast ei võiks see Eestis nii olla? Me oleme niiiiiiiiii väike riik ja jageleme niiiiiiiiii mõttetult mõttetute asjade pärast, et suured asjad jäävad tegemata, kuna jumal teab kuidas see erakonna reitingule mõjub. Kui teeks ühiselt mõistlikke otsuseid, sest see on mõistlik, mitte ei jageleks selle üle kelle kapsaaeda tulemus läheb. Jätaks järgmistel valimistel ära igasuguse reklaami ning vaataks mis siis saab. Reklaamiraha suunaks kõik lastele või haigetele.

ps. Ja veel kallis Kaja - üksi lapsega, ka võõras riigis, on ikka kergem kui sul on võimalik palgata lapsehoidja või kutsuda ema appi. Hea, et Sul sellised võimalused olid.  Üksikvanemana Eestis, kui sa näiteks töötad haiglas hooldajana on elu palju, palju kordi keerulisem - nii ajaplaneerimise, rahalise kui kõige muuga hakkamasaamise osas
Eelmine
Korduma kippuvad küsimused - minu tervise kohta
Järgmine
Organiseerimine ja korraldamine tervishoius

Lisa kommentaar

Email again: