Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Lisavidinad, mis siiriku elu lihtsamaks teevad...

Nutimaailm murrab sisse. Diabeetikul veresuhkru mõõtmine ja andmete telefoni salvestamine on tänapäeval normaalne. Kui sul aga ideaalis on lisaks vaja mõõte IGAPÄEVASELT - kehakaalu, kehatemperatuuri, PEF väärtusi, RR ja pulssi, siis muutub elu  pisut keerulisemaks. 
Muidugi võib tunduda, et mis see ära ei ole. Iga päev astud hommikul kaalule ja kogu lugu. Või igal õhtul puhud 3 korda PEF meetrisse ja kõik. AGA lisaks tuleks need väärtused, kilod, PEF näitaja tulemus jms üles kirjutada ning ideaalis selliselt, et joonistuks graafikud ning selguksid trendid.

Nüüdsest on mul kodus:
- kaal, mis mõõdab kilosid ning kilodes vett, rasva, luid ja lihaseid NING saadab need andmed minu telefoni. Telefon näitab hiljem ka seda kui kaugel :) ma oma eesmärgist olen ja annab juurde rõõmsa või vähem rõõmsa näo
- PEF meeter, mille mõõtmistulemused on samuti elektroonilised ja ühilduvad telefoniga. Elektroonilise mõõdiku tulemused on küll pisut kõrgemad kui vana aparaadi puhul aga kuna mõte on jälgida muutusi, siis pole ilmselt suurt vahet kumb "aparaat" on täpsem.
- vererõhu aparaat, mille mansett läheb nagu tavaliselt õlavarrele aga mida käivitab telefoniäpp. Andmed kuvatakse loomulikult telefoni ning tagaside saadakse nagu valgusfoorist, kus punane on halb ja roheline hea. 
- oura ring sõrmus, mis näitab nii üldist aktiivsust, mõõdab magamise ajal minu pulsisagedust, magamise faase, jälgib kehatemperatuuri muutusi, voodis veedetud aega sh sellest magamist ning annab nende alusel mulle järgmise päeva aktiivse koormuse kalorid kulutamiseks ette ehk hindab üldist füüsilist valmisolekut.

Elu on läinud oluliselt lihtsamaks kui sul on isiklik IT tugi kodus:)

Ainuke mida ma nüüd veel vajan, et kõike seda saaks otse meie digilukku laadida. Hetkel saadan e-maili arstile ENNE kui lähen järjekordsele visiidile, et tema saaks aega kokku hoida ning copy paste teha. Veel toredam oleks kui laen need ise süsteemi, mis annab arstile märku kui on tekkinud mingid "errorid".

Õnneks on arstil võimalik vaadata minu analüüse excel tabelis ehk näha andmete ajalugu pikemas vaates. Inimesena tahaks aga samuti näha milline trend või kasvõi võrdlus minu eelnevate andmetega tekib. Tänapäeval on loomulik neid näha telefoniäpis. Lisaks on aeg digilukku logimiseks luua ka smartID abi, alati pole ju ID kaarti käepärast ning kõigil pole mobiilID valmisolekut (eriti kui kasutad SmartID võimalusi). IT alast arenguruumi on meie tervishoiusüsteemis ikka veel tohutult. Kahjuks jooksevad nii mõnedki riigid siinkohal juba meist kiiremini.
Eelmine
Kiire reportaaž Tartu Linnavolikogust
Järgmine
Lammas all paremal nurgas ... ehk patsient haiglas 

Lisa kommentaar

Email again: