Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Lapsed - armastuse vili

Ma olen alati mõelnud, et lapsed sünnivad armastusest. Kahe inimese soovist saada ühiseid lapsi.  Ma olen alati arvanud, et lapsi saadakse nii palju kui suudetakse ise üles kasvatada. 
Praegu erinevaid arvamusavaldusi lugedes tundub mulle nagu poleks võimalik ise otsustada mitu last saadakse või siis saadakse neid üleüldse täiesti juhuslikult ?

Ajakirjandust lugedes tundub lisaks lausa, et lapsi saadakse riigile 🤔Loomulikult osutub laste üles kasvatamine keeruliseks kui laste kasvatamine jääb erinevatel põhjustel vaid ühe vanema õlgadele või sünnib terviseprobleemiga laps.  Ja siis on vajalik riigil appi tulla. 

Esimese lapse sünniks valmistumine on kõige kulukam, sest siiski on vaja palju uusi asju ning kulud tõusevad hüppeliselt.  Ilmselgelt on teise lapse puhul nii mõnigi investeering juba tehtud. Kolmanda lapse puhul kaalutakse ehk põhjalikumalt ning vahel saadakse see hoopis hilisemas eas, kus enda mõtted, kogemused ja võimalused on teistsugused.

Kui lapsi soovitakse, siis ei pruugita neid alati saada. Kui lapsi soovitakse rohkem, siis ei pruugi seda soovi toetada ei rahalised võimalused või ebapiisav ruum või muud asjaolud - mida siis teha?  Luua tingimused või loobuda soovist või ajada läbi kehvemate tingimustega. Elu pole ideaalne, peaaegu ehk mitte kunagi!

Inimene, looduse kroon, adapteerub. Inimesel on vabadus ise otsustada, mis toob kaasa ka ise vastutamise. Ei saa elada selliselt et mina otsustan ja keegi teine, näiteks riik, vastutab või olen ma millestki täiesti valesti aru saanud?

Eelmine
Post COVID
Järgmine
Inimene, ikkagi inimene - sõltumata keda ta armastab

Lisa kommentaar

Email again: