Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Kui TÜK juhatuse esimees oleks olnud naine...

... siis oleks ta juba esimeste vaidluste keskel maha võetud. Kriisiolukorras maha võtta ...? Ühesõnaga, mind hämmastas selleks valitud aeg.  Olen lihtsalt inimesena, sellel palju mõelnud ja no ei ole loogiline. Kogu see protsess.
Mõttelõng, kus väitsin, et poliitiline trall on jõudnud ka Tartusse, sai Eelmäe taandamisega keset kriisi veelkord tõestuse. Mäletan hetke, kui kliinikumi juhatus vahetus. Vahetus ju just seetõttu, et muutusi teha. Kogu kliinikumis, mitte ainult juhatuse tasandil. Kõik olid muutuste vajalikkuse osas suhtelises üksmeeles. Tõsi, kohe valimiste järel, oli neid, kes ennustasid - arstihariduseta inimest kliinikum vastu ei võta, mis ei sega mitmeid teisi haiglaid...

Üks on kindel, suure laeva kiirel pööramisel võib laev kummuli minna või osa lihtsalt üle parda kalduda. Aeglasemal keeramisel võib laev aga inertsist tiiru peale teha ja leida end samas punktis, kust alustati. Tundub, et nii juhtuski. 

Kui väljaspoolt kliinikumi struktuuri vaadata, siis tundub, et nii mõnigi inimene istub kahel kohal korraga. Andes ühel kohal iseendale korralduse, täites teisel kohal enda antud korralduse ning raporteerides järgmisel korral taas esimeses kohas iseendale, et kõik on suurepäraselt sooritatud. Võib olla see päriselt nii pole aga väljapoole umbes selliselt paistab. 
 
Kahe hiigelasutuse, ülikool ja kliinikum, koostööd on nii läbipõimunud, et reaalselt segab vaid kahest erinevast kohast tulev rahastus. Skisofreeniline olukord, kus sisuliselt ühe eesmärgi nimel töötavad asutused ei saa tööseadusandlusest tulenevalt legaalselt normaalselt käituda. Mõlemal on teineteist vaja. Samal ajal on kliinikum õppeasutuseks ka õdedele, füsioteraeputidele, bioanalüütikutele, radioloogiatehnikutele ja veel paljudele teistele. Samas mõeldakse endast eelkõige siiski ülikooli haiglana. Ja ollaks rohkem õppeasutus ;) 

Eesti väiksust arvestades on tegemist unikaalse kooslusega mis nõuaks eraldi kokkulepet ja eraldi rahastamist. 
Tegelikult peaks tegema midagi ennekuulmatut ning looma õppe ja teadusasutuse, kus õpetatakse ja ravitakse ning mis on autonoomne osa Tartu Ülikoolist koos täiesti erineva rahastussüsteemiga. Õppe- ja teadusbaasi tervishoiusüsteemi arenguks, kus saaks õppida kõik. Hullumeelne? Võib olla, aga Eesti on just täpselt nii väike, et hullumeelseid ideid ellu viia. Teha täiesti teistmoodi ja uutel alustel.

Ja võib olla peaks seda asutus hakkama juhtima inimene, kes on juhtimist õppinud. Peaaegu, et pühendunud sellele. Võib olla peaks ka siin proovima midagi täiesti teistsugust. Hoopis erinevat inimest - järgmisena näiteks Toomas Tamsar?
Eelmine
Apteegi-kosmeetika ehk pisut praktilist reklaami
Järgmine
Maskidest hoopis teise nurga alt

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 6

siTRCXpywdtAYvne DFZCpnRGUPdTeIst May 26, 2020
VWGudRgxQvUKo NmgknBRDsMawUVG May 26, 2020
tUpZThoa ZifLFaVGgmWBdtYw Jul 03, 2020
BhNKvswjO UWeKroRzPYhFXlC Jul 03, 2020
beWugjmUTSCa kdTXmeqUgWKQG Aug 23, 2020
xFyClPDQw uAOjexpEJbM Aug 23, 2020