Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Apteekidest ja ravimitest

Panite tähele, et vahepeal jõustus apteegireform? Ja ei juhtunudki mitte midagi hirmsat. Palju kära, vähe villa ning COVID tingimustes selgus, et apteeke võiks olla veelgi vähem!. Oleks apteekides vaid piisavalt ravimeid :)
Olen nüüd paar korda testinud e-apteegi teenuseid. Kui ikka tahad osta retseptiravimeid, siis parem mina apteeki kohale. Ideaalis oma apteeki ja veel ideaalsemalt oma apteekri (ükstakama mis tema hariduseks täpselt on, peaasi et on inimene) juurde.

E-apteegi teenust kasuta siis kui oled flegmaatik ja sul on jube igav. (ps muidugi on see hea lahendus ka liikumisraskuste puhul!). Minu puhul on eel- tingimused täitmata, seega ... Tundub ikka jabur, kui e-teel ei sa asju, sest komplekteerija käeulatuses neid asju pole. Lisaks peab apteeker ekraani taga pakkuma sulle kõike mida tal apteegis pakkuda on, ta ei süvene eelnevalt mida sa oled välja ostnud (loe:eelnevalt tarvitanud), seega tuleb sul end varustada arvuti kõrval täpse informatsiooniga. Eriti kui hea kui võtad oma ravimikarbid enda kõrvale :)

Lisaks kui retspeti peal on kirjas 5 mg, mida võtta päevas pool ja apteegis on olemas ka  2,5 mg ravim, SIIS ... sõltub kõik "müüjast".  Üks soovitab üht, teine teist. Üks annab sama retseptiga sulle 2 originaali 2.5 mg, teine ütleb et saab anda ainult 1 karbi kuna on 1 karp välja kirjutatud ... Ja nii muudkui jagele.  Rääkimata originaal ja geneerilistest ravimitest. Mitte ei saa ma aru, et kui mina ise tahan rohkem maksta, miks ma siis ei saa? Soodustus võiks laieneda nn sama rea ravimitele alati ühetaotliselt ning eks ma siis ise otsustan. Otsustada saan muidugi siis kui saan ADEKVAATSE info. Mis võiks olla lihtsam kui e-apteegis näidata KOHE ka erinevaid hindu a la palju võidan, palju kaotan.

Millal tuleb päris teenus? Selline, kus apteek saadab mulle koju järgmised vajalikud ravimid? Kui süsteem annab märku et mul on kodus vaid ühe kuu ravimivaru ja ma teen a la kordustellimuse? Ausalt, meie digiriigis võiks selline süsteem juba AMMU toimida.

Edasi, kui oled kasutanud üht asja, siis ära alati usu kui apteeker ütleb, et see asendus on sama hea. No ei tööta. Hea küll, saan aru et kui sööd 1-2 ravimit, siis nende koostoime võib olla sõltumata firmast ja kasutatavatest lisaainetest täiesti normaalne. Kui aga tarbid 5 ja rohkem ravimit korraga, siis püüa leida sama firma isendeid selleks et kõik omavahel kokku klapiks Sinu organismiga. Uutega võib tekkida probleeme või lisavaevusi vms

Sama jama on näiteks isegi insuliinisüstla tarvikutega. Viimasel korral läksin jälle alt. Polnud õige firma nõelu ja öeldi, et "universaalne nõel ning ainult 0.1mm pikem, seega pole probleem". Kodus selgus, et no vot ei toimi. Nii mõnegi nõela pean ära vahetama, sest ravim välja ei tule ning see pisike pikkus paneb süstla katte lihtsalt plõks lahti hüppama.  Ehk soovitus, kui teil on ühe firma automaatsüstal, siis püüdke ikka sama firma tarvikuid otsida või piinliku täpsusega paki pealt jälgida, et teie firma süstal on nimetatud. Töökindlam igal juhul!

Üks on kindel, küsimus ei ole apteekide arvus, isegi mitte sellest mis haridusega keegi parasjagu seal apteegiletis on... Küsimus on selles kas Eestis on vajalikke ravimeid ja neid, kes kuulavad mida ja miks sul päriselt on vaja.
Eelmine
Töö veel ikka neti teel
Järgmine
Patsiendi inimväärikus

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 10

Sirje Multram Minule samuti ei sobinud E - apteek. Kohapeal saan oma ravimid palju lihtsamalt,soodsamalt kätte. Jun 15, 2020
Diana Tere, Anneli. Kas sa seda oskad kasutada? http://raviminfo.ee/ Jun 17, 2020
tyNOXWeds FKiYdqpWzr Jul 03, 2020
YtanmMRw NwhTeXkQiMxWG Jul 03, 2020
DlJAMkVLWoyragw eUtsXmRIN Aug 23, 2020
HMxCReLWcQYvXjaw jsJMWfTdeaN Aug 23, 2020
uORCGBfvKYkiPs BAQcFMsfwOtklUmC Sep 25, 2020
zAgECNfBvyUhbr YLfGiVRrQe Sep 25, 2020
lViPdNHFXjBvG XyOEvnaLWsc Oct 23, 2020
radWeFTZnRJY uXQeaEdnZk Oct 23, 2020