Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Analüüsi ja tegutse - isiklik kogemus ja soojad soovitused

Jagan täna töötavad inimesed kahe tunnuse alusel pooleks - need, kelle töö on pandeemiast tingituna pigem kogu aeg arvuti ees ja teised, kes just töö tõttu kogu aeg ringi jooksma peavad. Mõlemad on hädas - ringi jooksevad on füüsiliselt üle koormatud ning paigal istuvad on füüsiliselt alakoormatud. Vaimsel on väsinud mõlemad. Mida siis teha?
Alustame neist, kes pigem arvutiekraani taga "lamatised" saavad. Selg kõver, jalad turses, silmad punased, kael pinges - tuleb tuttav ette? Lisage sinna juurde veel mõned erinevad diagnoosid või mõned sellised füüsilised hädad, mille tõttu on liigutamine on mitte hädavajadus, vaid eluküsimus. 

Minul sellest aastast lisandunud veel arvutirakendus, mis analüüsib kuidas töötan :) Viimase 4 nädala näitajad tööpäevade ja - tegevuste osas on kehvad:
- 95 inimest suhtluses
- meilisuhtluse ajavahemik kell 7, kuni kella 20ni
- 2 rahulikku päeva 4 nädala jooksul - neist üks laupäeval :) ja teine kuu alguses üks teisipäev
- meilisuhtluse aeg on suurenenud 6lt tunnilt 10le tunnile
No ei ole normaalne.

Ainuke mis mind praegu päästab on BodyGroove - isegi siis kui tööpäevad on pikad ja pinevad, siis võtan kasvõi  vaid 30 minutit et teha keset päeva üks tants :) Paneb vere käima, tõstab meeleolu ja lööb mõtted selgeks. Miks just see rakendus? Sest sobib nii vanadele kui noortele ja kõik nad on ka videos esindatud, kõik harjutused (loe: tantsud) on kohandatavad sh saab teha asju istudeski! ning valik mida teha on tohutu - tantsud, HIIT, family, jooga, pilates jms - absoluutselt igaüks leiab midagi, mis sobib. Jaanuaris alustasin  üle päeva tantsida, märtsi keskelt jätkasin rütmis 2 järjestikust päeva tants, üks puhkan. Puhkepäeval lähen jalutama. Ehk siis liikumine, liikumine, liikumine. Ei, mitte raske trenn, vaid pidev enesega tegelemine.  Soovitan kuumalt :)

Teised, kes kogu aeg liiguvad (või isegi need kes istuvad arvutis, liigutavad aga ikka tunnevad, et pea tahab lõhkeda) - meditatsioon ja/või vabastav hingamine. Neid äppe, lugusid ja võimalusi leiab internetist päris palju. Mina olen jäänud Synctuitoni juurde -  juba eelmisest kevadest kui nad pakkusid eriolukorras selle tasuta kasutust. Rahustab. Minu kärsitu loomu juures on selle osaga tegelemine raskem kui tantsimine :) ja vahel panen tõesti äpi kõrvale AGA eriti hästi mõjub see just siis kui oled madalseisus, kuid tõesti tunned et kohe-kohe nüüd on käes see piir kus enam ei suuda. Uinuda ka ei suuda. Lisaks aitab võidelda depressiivsete mõtetega, kuna see meditatsioon sisaldab helisid loodusest.

Jah, mõlemad lahendused mida ma kasutan, maksavad - mõlemad soetatud aastamaksuga, sooduspakkumiste ajal ning kulu kokku on 11 eurot kuus! Seega pole vist päris võimatu rahasumma kui saad aru, et endaga tegeleda tuleb ja see aitab!

Ilusat pühadeaega, mil on jälle õige aeg endale mõelda ning uute asjadega tasahilju alustada. Mina igal juhul jätkan ja soovitan kõigi
Eelmine
Mul on ükskõik kes on süüdi ...
Järgmine
Analüüsi ja tegutse - soovitusi riiklikul tasandil

Lisa kommentaar

Email again: