Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Ametlikult töötu. Tegelikult teel

Taas järgmised täiesti uued ja unikaalsed kogemused. Enne kui räägin ausalt ära esimesed kogemused töötukassaga, pean oluliseks veelkord täpsustada: 1. Tehes rektori tööd kuni töölepingu lõppemiseni ja andes uuele rektorile kõrgkooli üle, polnud aegagi paralleelselt uut tööd otsida;
2. Kõrgkooli lektoriks jäämise mõtte panin varna õiget hetke ootama, sest - olete püüdnud töötada väikeses asutuses uue juhina, kui nn vana kogu aeg kuklasse hingab? Meil kõigil, nii minul kui töötajatel, oli vaja vahetust;
3. Tahtsin päriselt saada uusi kogemusi ja uusi väljakutseid. Mis siis, et enamus oigasid ning mõnigi kogenud inimene tuletas meelde "naisjuhile ei paku keegi pehmet maandumist".  Head sõbrad siiski kinnitasid "küll hakkavad õigel ajal õiged asjad juhtuma".

Ja nii see kõik algas. Maikuus hakkasid inimesed konkreetselt küsima: mis on sinu järgmine töökoht? Ja kui ma väitsin, et seda pole, siis kukkusid esimesed nõrganärvilised juba tuttavate ringist ära. Suve alguses vaatas mind juba oluliselt rohkem inimesi kurva näoga ning asus lohutavale positsioonile a la "puhka muidugi, ega suvel tööd ei liigu ka...

Mina arvestasin, et kõigepealt puhkus, mille järel on meil olemas töötukassa. Eriti inimesele, kellel pidevat tööstaaži juba 25 aastat ning kellel lõppenud tähtajaline tööleping. 

Kõigepealt logisin töötukassa iseteenindusse sisse ja täitsin ära arvele võtmise avalduse. Sisuliselt on selleks vaja vaid teha linnukesed õigetele kohtadele ja lisada töölepingu lõppemise kuupäev. Kogu muu info tuleb e-riigis nö ise kohale. Pärast selle avalduse digiallkirjastamist sain täita ka töötuskindlustushüvitise avalduse.  Kuna eelneva info põhjal teadsin, et avaldusi menetletakse 10 päeva jooksul, siis surfasin veel pisut ringi ja lahkusin portaalist. Aga oh imet, sama päeva õhtul ilmus minu meilboxi teade, et olen täitnud avalduse korrektselt ja ametlikult töötuna arvele võetud.  E-riigis avalduse kiire menetlemine andis lootust.

Kuna otsus saadeti digidoc'ina ja telefonis on kehv seda avada, siis sisenesin uuesti töötukassa iseteenindusportaali.  Ilmunud oli lisainfo, et minu nõustaja on x, mulle on määratud kohtumise aeg ja punaselt - "töötu pole andnud teada töötamise soovist". Korraliku inimesena hakkasin kohe uurima, et kus siis soovidest teada peaks andma. Leidsin koha, kuhu soove laduda. Kuna kõigepealt tuleb sisestada soovitav amet ja seejärel hakata seda nö laiendama, siis sai alguses parasjagu nalja - ameteid ja ametinimetusi on ju tuhandeid. Avastasin, muidugi katse-eksituse meetodil, et soovide puhul on nõutav ka "laiendada valdkondi".  See käib umbes nii, et kirjutad sooviks personalitöötaja ja siis laiendad - personalijuht, büroojuht, koolitusjuht jne. Igal juhul sain nipi selgeks ja kolm laiendatud töösoovi sisestatud.

Iga töösoovi kohta paluti lisada NETOpalga soov. Sellega sain selgeks, miks töövestlustel  tööotsijad alati netost räägivad ja tööandjad nendest aru ei saa ;) Määrata tuli ka töö piirkond ning sedagi, kas olete huvitatud täis- või osakoormusega tööst. Täitsin kohusetundlikult kõik lahtrid ja vaatasin mõnuga, kuidas "töösoovi mitteavaldanust sai - töösoovi avaldanud" märkus. Olin rõõmus, et esialgne töö e-keskkonnas edukalt sooritatud. Edasi jäi oodata otsust hüvitise kohta, mis tuli paari päevaga. Otsus näitas kui palju hakkan saama töötukindlustushüvitist esimese 100 (kalendri)päeva eest ja seejärel umbes nii neljandiku võrra vähenenud summat ülejäänud perioodiks. Seega tuli nüüd  töötukassasse minna esmasele kohtumisele konsultandiga.

Kuidas asi reaalselt edasi kulges ning kui e-riik me töötuskassa mõistes oleme ... seda saad teada minu järgmisest postitusest.

ps.ikka veel olen kindel, et tegin õige otsuse kõrgkoolist lahkudes ;)

Eelmine
Puhkus Eestis
Järgmine
Töötukassas

Lisa kommentaar

Email again: