Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Remont...

... hakkab lõppema! Plaanitud 2 aastat, otsitud - mõeldud 2 kuud, tehtud 1 kuu. 3.juunil kolisime välja ja 3.juulil hakkame sisse kolima! Homseks jäid veel põrandaliistud, pisut elektritöid sh lampide paigaldus ning torutööde lõpetamine. Edasi jääb lõplik koristus koos kolimisega... no tegelikult pesime täna juba aknaid ja rõdu ning ladusime raamaturiiulisse 26 kasti raamatuid.
Remondi ruutmeetrite arv kokku on 60. Magamistuba sai lihtsalt värskenduse - lagi, seinad ja aknapõsed. Köök-suur tuba ja suur koridor said sisuliselt kapitaalremondi, noh aknad ja uksed jäid ikka samaks. Ühte seina ka tapeet. Lae puhul "koputati alla kogu vuukidesse aastatega tambitud pahtel" ja lakke tekkisid "sooned", tulemus on teistmoodi, kuid loodatavasti päästab see  tulevikus lae mõrade jooksust.

Põrand tuli täiesti üles võtta. Kuna osa suurest koridorist võttis enda alla kunagi x aastat tagasi (eelmiste elanike poolt) liimitud laminaatparkett, siis olime valmis ootamatusteks. Välja tuli veel nii mistrat kui ka kahhelkivi, sai nii lihvitud kui valatud, papp üles võetud kui põrandalaudu kinnitatud, peale sai esmakordselt parkett. Üks sein sai täiesti uus. Kogu elektrisüsteem köögis ja elutoas vahetatud ning loomulikult kilomeetrite kaupa (väike liialdus muidugi) ka vanu juhtmeid minema visatud. Ukseava elutoas nihutatud. Veetorusid kui ka elektrit tuli ümber vedada-paigutada päris olulisel määral. Ja juba tradistsiooniliselt jäi mõni "auk" sinna kust oleks võinud selle ära kaotada ... aga see ilmselt ongi vana asja ümbertegemise mõnu.

Igal juhul ja igal ajal oleme me armastanud värve. Magamistuppa jäi seega endiselt veinipunane lagi koos sinepikollase seinaga. Punane lagi mahendab hommikupäikest ja annab võimaluse magada päris tumedas toas. Elutuppa seevastu tuli külla valge koos oliivirohelisega (sellise värske oliiviga), särtsu annab tapeet, mille valge-musta-hõbedase sees kirjud koolibrid (vt selle blogipostituse pilti). 

Põrand sai pisut tumedamat sorti tamm, selline on ka meie 100 aastat vana (päriselt!) söögilaud ning seda tooni peaks tuleb köögi tasapindki. Köök ise on esmakordselt sile ja valge. Värvilaigud tulevad kokaraamatutest ja köögitarvikutest. Köök tuleb juuli keskpaigaks.

Kui kõik asjad on paigas sh köök ka, siis peame leidma veel sobivad kardinad elutuppa, aknakatted köögi poole ja uue diivani. Diivaniga on meil näiteks nii, et see on juba 2 aastat olnud "ajutine", seega on kogu valikute tegemine ja õigete asjade leidmine vaid puhas rõõm. Need asjad kõik tulevad siis kui oleme leidnud need täpselt õiged.

Remondifirmat julgen soovitada küll. Aega varuge siiski alati pisut rohkem kui esilagu lubatakse. Meie arvestasime, algul plaanisime kolida 30.juuni, põhimõtteliselt saame kolida vaid 3 päeva hiljem.  Julgelt soovitan küsida, arutada, vaadata ja kaasa mõelda. Sellel konkreetsel firmal on valmimas ka rendikorter koos panipaigaga, et kui on vajalik remondi ajaks välja kolida, siis pakuva ise pinda. Tegelikult on niimoodi kindlasti mugavam. Asjad ja sa ise ei tolmu terve remondi aja ning ka remonditegijatel on mugavam.

Firma  on Investment Grupp, julgen soovitada.  Kirjutage neile investmentgrupp@gmail.com või helistage 5016386. Suure tõenosusega vastab Jaanus.  Töö sai korralik, loodan et tänapäevased kasutatud materjalid annavad ka lõpptulemusele pikema kasutusea. Töömehed olid objektil iga päev kell 8 ja sättisid tööde järjekorda suht loogiliselt nö silma hoidsin peal kord-paar nädalas, sõltus ka nende poolsetest küsimustest. Loodan, et ka viimased asjad saavad tehtud tipp - topp. Vanas majas, korteri osaline remont on keeruline nii tellijale kui ka töö teostajale. Nii et hetkel on ka meil uus põrand sutsu kõrgemal kui teised põrandad, kuid see segab vaid siis kui oled pedant:) 

Oma kogemustest võin veel lisada, et kõik mis oled valmis mõelnud ja täpselt plaaninud, ei pruugi alati täpselt nii minna ehk lase vabaks ja mõtle kiirelt ümber kui vaja. Ära nukrutse kui mõni asi ei kuku välja nii kuis ette kujutasid. Vahel võib mõni muutus olla hoopiski tore.

Alati on tundunud, et valgustus on üks keerulisemaid asju ja kallis ka. Seekord oleme leidnud pisut robustsed ja uue moega valgustid, mille hind pigem soodne aga kui need saavad paika ja ongi nii head kui ma hetkel ette kujutan, siis nendest mõnel järgmisel korral. 

Mina olen hetkel tulemusega rahul, võib isegi öelda et väga rahul (ja need, kes mind rohkem tunnevad teavad, et seda ei juhtu igapäev). Värv, tapeet ja põrand kõlavad kokku just nii kuis neid ette kujutasin. Nüüd jääb oodata veel kööki :)

ps. naabrinaine ka ütles, et remondimehed olid viisakad ja korralikud, teretasid ka
Eelmine
Uus auto ?
Järgmine
Kodu, armas kodu

Lisa kommentaar

Email again: