Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Mina ja ....

Alustuseks pean ütlema, et lootsin küll jääda ainukeseks eestlaseks, kes pole covidit põdenud aga ei õnnestunud... See on ka kirjutamispausi põhjuseks :)
Tänasega võin öelda, et elasime üle ja asjad on pöördunud paremuse suunas. Loodan, et ilma hilisemate jamadeta. Ausalt öeldes oli ikka korraks hirmus ka. Olen suutnud 4,5 aastat elada praktiliselt ilma viirusteta, vaid korra olen selle aja jooksul olnud väikeses palavikus ja suures nohus. Nüüd näitas covid ikka hambaid - suure palaviku, kurgu kareduse ja väikese köhaga. Jõuetus, mis sellega kaasnes oli kõige kummalisem ja häirivam.

Olles elanud hapnikupuuduses, mis tähendas, et lohistad jalgu järel ning ei jaksa lihtsalt trepist liikuda, siis võid saada covidis paanikahoo. Jõuetuse tunne meenutab varasemat. Õnneks märkad, et sa ei hingelda, sinu OURA sõrmus monitoorib saturatsiooni ja numbrid on rahustavad. OURA loeb öösel sinu kehatemperatuuri ja pulssi ning manitseb puhkama - samas näed ühel hetkel kuidas su kehatemperatuur öösel hakab langema ja pulss rahunema. Kahe nädalaga on lõpuks seis selline, et OURA ütleb: sinu näitajad on stabiilsed ja võid hakata lisama aktiivsust oma päevadesse. Loomulikult aitab sellele kõigele kaasa päike, mis aknast paistab.

Tõsi, lund nagu ei jaksa lükata ja 10 tundi ööund tundub hetkel lihtsalt hädavajalik. Aga nii nagu minu pere ütleb, et "ega ema muidu ei puhka ka, kui ta just haige pole...".  Sel korral olin vähemalt haiguslehel "tapvalt" korralik (mis tähendab, et praktiliselt tööd ei teinud - noh ei jaksanud ka).

Tõsi ta on, et minu tervise(aja)looga, peab olema mõistlik (ükskõik kuidas seda siis parasjagu defineerida) aga elu ei saa päris seisma panna. Niikuinii ei julge paljud sõbrad meid endiselt külastada ning ehmatavad mind ilma maskita avalikus ruumis nähes. Loomulikult on mul suurepärane arst ja tugivõrgustik haiglas ning õnneks oskuseid nii palju, et mitmeid päris protseduure saab ka kodus teha. Eesti tervishoiusüsteem võib longata tervikuna kahte jalga aga kui väga abi vaja, siis enamasti seda ikka saab. Hea, et korjasin selle covidi üles siis kui vähemalt kõik ravimid Eestis olemas :) Igas klaasis on ju vett nii palju kui Sulle endale tundub - kas pooltäisoleva või pooletühjana...

Tahan veelkord tänada kõiki neid inimesi, kes valimistel minu poolt hääletasid, Teid oli palju. Ja ma olen selle üle väga uhke ning tänulik. Tunnen, et ajan õiget asja ning seisan inimeste eest, kes seda väga vajavad. Igal juhul liigun nüüd juba vaikselt töölainel, sekkun endiselt poliitikasse ja ootan kevadet, nagu ilmselt Teiegi
Eelmine
Miks valida numbrit 758?
Järgmine
Tervis ja liikumine

Lisa kommentaar

Email again: