Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Miks on vaja trügida teiste marjamaale?

Tegelikult ei tule juttu marjadest aga sellest küll, et ehk me kõik peaks rohkem arendama asju, mida me teame :) ja jätma sorkimata asjad mida me ei tea.
Miks on oluline millisesse lasteaeda või kooli laps läheb? Kas kõik lasteaiad ja koolid ei peaks olema ühtviisi head?
Miks on oluline kes kellega magab või kes kellega abielus on? Kas ei peaks olema nii, et täiskasvanud peaksid olema õnnelikud?
Miks on oluline, et tervisehoiusektorisse tuleb juurde anda raha? Kas ei peaks enne muutma rahastamise aluseid ja panema paika ausalt millist tervishoiusüstemi tahame ning oleme võimelised Eestis üleval pidama?
Miks on oluline, et seadusandlust lapitakse? Kas ei peaks 30 aastat tagasi tehtud seadused "puhtaks" kirjutama ja nii mõnegi asja kohapealt nn nullist alustama?
Miks on oluline, et arstid korraldavad tervishoidu? Kas seda ei peaks korraldama tervishoiumeeskonnad, kellel on ka vastav väljaõpe?
Miks on oluline, et meil oleks nii palju haiglaid? Kas ei peaks olema oluline saada õigel ajal abi, võimalikult kodulähedalt ja professionaalilt? 
Miks on oluline haigla ambulatoorne osakond ja ambulatoosed vastuvõtud? Kas need ei peaks olema "polikliinikus"? Ehk on meil vaja väiksemaid haiglaid ja suuremaid tervisekeskuseid, kus ka vahel erineva valdkonna spetsialistid kohapeal vastu võtavad?
Miks on oluline võtta aluseks mõne konkreetse riigi mudel asjade juurutamiseks? Kas ei peaks võtma teadmised ja kogemused erinevatest riikidest ning selle alusel tegema oma mudeli?
Miks on oluline olla naabrist parem? Kas ei võiks olla igal järgmisel päeval natuke parem versioon iseendast?
Miks on oluline kõiki kritiseerida ja kõike halvustada? Kas ei peaks aitama kui viga näed laita?

Miks on oluline asju muuta? Ja kogu aeg miks küsimusi küsima?
Sest keegi peab seda ju tegema ;)

Eelmine
Kohhhhutavalt kiire kevad
Järgmine
Minust ilustamata

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 1

Maare-Liis Aitäh Anneli! Mulle see postitus meeldis väga. Nii mõnedki Miksid kattusid, mis on ka minu mõtetest läbi käinud. Ohh küll oleks hea kui jõuaksime nende küsimuste vastusteni kuidagi inimlikumalt ja nii, et oleks ikka rohkem neid, kes aru saaksid kui neid, kes ainult kritiseerivad ja kõike halvustavad. Edu! Aug 16, 2023