Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Kuidas mõelda positiivselt 

Vahel lihtsalt on nii, et asjad sinu ümber ajavad sind närvi. Vahel vaatad ja tunned, et küll on imelik. Vahel lihtsalt pole sõnu ja sa ei tahagi mõnd asja kuidagi nimetada. Igal juhul on oluline jääda positiivseks. Allpool mõned nipid kuidas seda teha ehk elu positiivsemaks mõelda 
Näiteks
- teie kõrval sõidab auto, mille kinnistest akendest vaatamata mürtsub kõva muusika. Ajab närvi? Parem tunne kaasa, ilmselt tal auto logiseb kusagilt nii kõvasti ja ta püüab seda kolinat summutada
- teie kõrval seisab auto, mille kinnistest akendest vaatamata mürtsub kõrvulukustav muusika. Tunne kaasa. Muusika on nüristanud tema kuulmise ning ta ei märkagi mitte kedagi ega kuule ise mitte midagi.
-  vaatate inimest, kes on kulla ja karraga ehitud aga küünte all kasvab peaaegu elus loodus. Vastik? Mõtle, et ta ilmselt just kukkus ega polejõudnud veel käsi pesta.
- olete koosolekul kus saate noomida. Enamus kordadel tegelikult isegi pole mõtet proovide noomijale päris tagasisidet anda. Lihtsalt vaadake talle otsa ja mõelge “ “vaene inimene, Sinu elu on ilmselt oluliselt raskem kui minul”. Tundke talle kaasa ja mõelge millelegi ilusale. Kui muidugi saite asja pärast ja ise ka seda tunnistate, siis lihtsalt vabandage. 
- kui tundub et kõike mida on vaja teha, on liiga palju. Siis - hädaladamine ei aita kohe kindlasti mitte kuidagi. Mõelge korraks ENNE kui kuhugi jooksete, mis on olulisim ja alustage sellest. Üks asi korraga ja nimekiri väheneb imeväel. Oluline, et alustaksite olulisest, mitte sellest mis teile lihtsalt näppu jääb
- kui keegi sinu peale karjub. Siis tänage teda  selle eest, et ta selgelt ja kõvahäälselt oma probleemidest on teada andnud. Küsige mis on see konkreetne asi mida te mõlemad nüüd saaksite teha?

Vahel kui tundub, et päev oli päriselt täitsa nüri, siis ma olen õnnelik, et ma elan ja hingan. Lihtsalt niisama. Kui miski teeb mind nõutuks, siis ma mõtlen, et hea et mu mõistus veel lubab mind nõutu olla. Kui ma kohtan läbiroiutatud, toriseva 10 inimese kohta 1 optimisti, siis sellest piisab ... et  lootus pole kadunud. Jätkan mõttega, et kõike saab paremaks teha, sest inimesed on loomult head.

Jõulud on varsti käes ...

Eelmine
Kas keegi teab kedagi kes teaks midagi
Järgmine
Ma olen vahel hirmus pragmaatiline...

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 4

VnYboZPc zcFBkWMXqe Jan 16, 2020
IBYEnDZT jMTxBILh Jan 16, 2020
CmLRscVz EATyrMOIXYZB Mar 12, 2020
bDKcirspYkqhRaou IhXQPedGWgOLKcT Mar 12, 2020