Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Logelmise oskus?

Sain tungiva soovituse logelema õppida. Ja kuna väitele, et "oskan seda piisavalt", sain vastuseks naeru, siis hakkasin mõtlema - mis on logelemine ...
Kui näiteks arst saadab patsiendi koju sõnadega: jätkake oma tavapärast elu, siis kas ta tegelikult teab, millist elu patsient elab? Vägisi tuleb meelde anekdoot, kus arst soovitab patsiendil rohkem liikuda ning teha seda värskes õhust. Patsient omakorda uurib, kas enne või pärast tööd? Arst mõtleb väheke ja küsib, mis tööd te teete? Patsient vastu: töötan postiljonina.

MIna pean logelemiseks raamatu lugemist ja teleka vaatamist. Lihtsalt selleks, et ei tekiks lamatisi :) saab selle kõrvalt nii pesu pesta kui ka süüa teha või näiteks blogi kirjutada. HIljuti minu poolt läbi viidud "uuringu järgselt" võin kinnitada, et inimesed peavad logelemiseks magamist ja teleka vaatamist. Mingid muud kõrvaltegevused ei lähe arvesse. Ja e-kirju arvutist ei tohi ka vaadata, rääkimata neile vastamisest. See olevat juba töö. 

Ükski arst või füüsiline näitaja ei ütle kui halb või hea on patsiendil reaalselt olla. Vahel võib pealtnäha haige inimene olla päris terve ning päris terve olla väga haige. Vahel on inimesel ka endal väga keeruline vastata küsimusele: kuidas Sa end tunned? Kõik on suhteline ja just seetõttu peaks tervishoiutöötaja süvenema patsiendi igapäevasese elu tausta, et teada mis on patsiendile tavapärane või kui palju stressi ta talub või mis on patsiendi öeldud lausete taga - päriselt. Tean, et see võtab aega ja aega tundub meil vähe olevat. Sama, kui seda mitte teha, siis kannatab nii tervishoiuteenuse kvaliteet kui ka patsient.  Ehk pole alati selline aeg siiski raisatud?

Minuga on see jama, et kui ma olen otsustanud midagi ära õppida, siis ma selle ka ära õpin. Nii olen ma suutnud Netflixist leida portsu häid ja portsu kehvemaid seriaale, mõned head pikad filmid. Päris tühjaks pole just jõudnud veel Netflixi vaadata aga ega palju enam puudu pole:) Midagi pole ju teha kui nii paar tundi töötegemist, pealegi kodukontoris, tundub tänapäeval haiguslehel olles suht okey. Kui sellega ei kaasne vererõhu tõus vms stressi ilmingud, siis ei saa see ju kuidagi halvasti mõjuda? Kui saad "haigekassast" palka, siis võiks ju küsida, et milleks tööd teha AGA kui näiteks töö meeldib või lihtsalt on süda rahul kui mõned asjad on ära korraldatud, siis mõjub see positiivselt ka logelejale, rääkimata töökaaslastest, kes tegelikult on tänulikud. 

Tänapäevasel logelemisel on peale lamatiste veel üks viga. Liiga palju helendavaid ekraane lõpeb totaalses koguses silmaniisutajate kasutamisega.
Varsti võin igal juhul hakata logelemise meistriklassi tunde andma.
Eelmine
UUS AUTO
Järgmine
Lemmik kalendrikuu

Lisa kommentaar

Email again: