Inimene, abikaasa, ema, president, poliitik, tegija ja tegutseja

Elu õdede liidus ...

... on nagu lõbustuspargis. Siin on oma karusell, õnneloos, õuduste tuba, areen, autodroom, laste loomaaed jne Sõltuvalt sellest millisel atraktsioonil hetkel viibid võib olla nalja või naeru, kilkeid või karjeid, tuult või vaikust, kiire või täpne. Ikka mäest alla ja siis jälle üles.
Eestlased on üldiselt ju sellised toredad. Tahavad palju arutada. Lisaks on meil kõigil oma arvamus, mis on kindlasti see kõige õigem. Samuti on meil harjumus oma arvamust muuta sel hetkel kui on justkui jõutud kompromissile ehk ühise laua taga ühisele arvamusele. Ukse taha jõudes tundub aga paljudele, et just tema sai selle otsusega kõige rohkem "lüpsta" ning seetõttu on just praegu õige hetk sellest ühisest arvamusest taganeda...
Üldse on meil huvitav komme näha rohkem asju, mida on võimatu teha või vähemalt "sel aastal küll ei ole õige aeg" , harvem näeme võimatutes asjades  võimalusi.

Osa inimesi ei saa aru mida me liidus teeme aga on ka neid kes ei saa aru miks me nii paljusid asju teeme... Meie mitte-eestlaslikult püüame igal võimalusel jagada infot meie tegevusest.

Eilne päev tundus olevat error ehk täielik erand kõikides reeglites. Alustasime jaanuaris sotsiaalministeeriumiga eelmisel aastal jätkatud arutelusid nii õdede piiratud retseptiõiguse laiendamise küsimustes sh meditsiinitarvikud kui ka õenduserialade määruse muutmiseks.  Meie poolt  valminud õenduserialade määruse muudatusettepanek sai positiivset vastukaja. Ühe laua taga olid nii terviseamet, sotsiaalministeerium, haigekassa, tervisehoiu kõrgkoolid kui EÕL ning plaan asjadega edasi liikuda sündis imeväel.

Õe miinimpädevused on valmis volikogus kinnitamiseks. Alustame arutelu Terviseametis tervishoiutöötajate registris õdede info täpsustamiseks. Eriõe miinimumpädevuste mustand on valmis. Üks artikkel samal teemal avaldatud. Kokku on koondatud õe ja ämmaemanduse riikliku arengustrateegia vahehindamise tulemus ning otsustatud on uue strateegia vajalikkus. Ilmus Eesti Õe 2018 aasta esimene number ning valmimas on järgmine. Koos 95 aastapäeva tähistava konverentsi ettevalmistamisega valmib juubelikujundus ning sellega seonduvad tooted, trükised jms vajab otsustamist-tellimist.

Asutati Õendusüliõpilaste seltsing, uued esimehed - aseesimehed valiti nii pereõdede kui ka hooldustöötajate seltsingutele.  Olen jõudnud esineda Kliinik 2018 konverentsil, kohe on ukse ees Meditsiinitudengite päevadel esinemine. Piirkondade ja seltsingute aktiivse tegevuse kaudu on tänaseks koolitatud juba üle 380 õe ning planeeritud veel 22 koolitust.

Rahvusvaheline tegevus nõuab panustamist iganädalaselt ning ametiühingulises tegevuses tunneme end ühe kindlamalt. Algasid  järgmised kollektiivlepingu läbirääkimised. Oleme esindatud olulistes töörühmades - 3N, patsiendiohutus, hoolduskoormuse vähendamine, õendusepikriis ja saatekirjad, vaidleme nii tervisekeskuste kui kiirabibrigaadi koosseisu nõuetele üle, anname sisendit kutsenõukogus, tervisehoiu kõrgkoolide õppekavades ja välishindamisel.

Räakimata organisatsioonilistest tegevustest nagu näiteks uus register või majandusaasta aruanne. Seda kõike selle kiirelt möödunud 2,5 kuuga. Ühe MTÜ jaoks on seda päris palju.

Sellel aastal on fookuses kindlasti õe ja eriõe baaspädevused, õenduserialade määrus, kutsestandardi küsimused ja piiratud retseptiõiguse laiendamise küsimused. Kui tahad toetada, küsida, arutada, siis anna teada. Me arvame, vaidleme, loeme, süveneme, kaasame väga hea meelega.

Varsti algab kevad...
Eelmine
Tervishoiutöötajast patsient
Järgmine
Lümfangioleiomüomatoos

Lisa kommentaar

Email again: